Geçtiğimiz sezonda özellikle dizi konusunda zayıf kalan ve reyting oranları iyice düşen Show TV bu sezon dizi sayısını arttırarak yayın kuşağını zenginleştirmeyi amaçlamıştı. Bu bağlamda birçok dizi de yayın hayatına başlamıştı. Fakat bu dizilerin ancak 1 ya da 2 tanesi yayın hayatına başlayabilmişti. İşte bu dizilerden bir tanesi de “Acil Aşk Aranıyor” adlı dizi oldu. İlk etapta özellikle yaz sonlarında hatırı sayılır oranda reyting alan dizi son zamanlarda diğer rakip dizilerin yayın hayatına başlamasından mı yoksa rakibin artmasından mı bilinmez ama durdurulamaz bir düşüş yaşanmaya başladı.

Serhat Teoman
Acil Aşk Aranıyor Final

Dizinin yeteri kadar reyting alamaması neticesinde saati bile değiştirilmişti. Fakat bu da çözüm olmamış olacak ki dizi final yapma kararı aldı. Final kararını ise dizinin oyuncularından Serhat Teoman açıkladı. Final için iki hafta kaldığını duyuran ünlü oyuncu Instagram hesabından yaptığı paylaşımla herkese teşekkür etti. Söz konusu paylaşımında “Maceramızın sonuna geldik. Zorlu televizyon koşullarında, projeye inancını taze tutarak, bu deneyimi yaşamamı sağlayan yapım şirketimize teşekkür ederim” ifadelerini kullanan ünlü isim böylece dizinin net olarak bitirileceğini duyurmuş oldu. Her ne kadar dizinin bir kısım hayranları bu karara tepki gösterse de reyting oranlarına bakılacak olursa en doğru kararı verildiğini söylemek mümkün. Zira dizinin reytinglerinde yüzde 40’a yakın bir düşüş olduğu biliniyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram’da İstenmeyen Etiketlerin Fotoğraflarının Kapatılması başlıklı makalemizde instagram, instagram kullanımı ve Instagram püf noktalar hakkında bilgiler verilmektedir.