İnternet hayatımıza girdiği andan itibaren insanlık büyük ölçüde değişmeye başladı. Zira günlük hayatımızda yaptığımız hemen hemen tüm işleri artık internet üzerinden kolayca yapabiliyoruz. Sadece bu yönüyle bile internetin teknoloji çağında en önemli unsurlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca internete duyulan ilgi de her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Son dönemde bu derece önemli bir hal alan internet teknolojisinin hayatımıza girdiği dönemde artık daha fazla önemsenmeye başlandı. Bu bağlamda ilk hamle ise Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden geldi.

Instagram yarışmaları
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Instagram

Teknolojiye hitap eden birçok bölümün yer aldığı üniversite internetin hayatımıza girmesinin yıl dönümü için yeni etkinlikler başlattı. Söz konusu etkinliklerde yine son dönemde en popüler olan internet uygulaması Instagram üzerinden yapılmaya başlandı. İnternetin hayatımıza girmesinin yıl dönümünde düzenlenen etkinlik ise fotoğraf yarışması oldu. Hali hazırda devam eden yarışma için Rektör tarafından ise konuya ilişkin “Günümüzde internet maalesef amacına uygun kullanılmıyor. Verimlilikten çok bağımlılık yaratmış durumda. Oluşturulan bilgi kirliliği gençlerimizin mental gelişimini olumsuz yönde etkileyerek, her türlü kötü propagandadan etkilenmesini sağlıyor. Yapacağımız etkinliklerle hem internetin doğum gününü kutlayacağız, hem de doğru ve verimli şekilde nasıl kullanılabilir bunu öğrencilerimize anlatmaya çalışacağız. Tüm öğrencilerimizi ve personelimizi bilgilendirici ve eğlenceli etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum.” Açıklamaları da yapıldı. Söz konusu Instagram yarışmasına ise ilgi büyük.

Bir önceki yazımız olan Burcu Esmersoy Instagram Paylaşımıyla Victoria Beckham’a Rakip Oldu başlıklı makalemizde Burcu Esmersoy, Burcu Esmersoy Instagram ve Instagram gündem hakkında bilgiler verilmektedir.