Hakemlik yaptığı dönemde elde ettiği başarı sayesinde Avrupa maçları dâhil olmak üzere birçok maçta görev almaya hak kazanan Ahmet Çakar, hakemlik kariyerinin bitmesinin ardından bile futbol camiasından pek uzak kalmadı. Özellikle yorumculuk alanında bir hayli uzun süredir görev alan  Ahmet Çakar, bu alanda da fenomen haline geldi. Kısa süre içerisinde yakaladığı başarıyla birçok kanalın aranan isimlerinden biri olan Ahmet Çakar’a duyulan bu ilgi sosyal medyada da gündeme gelmeye başladı.

Ahmet Çakar Sporcope yayını
Ahmet Çakar Sporcope

Gençlerin ilgi odağı haline gelen Çakar, sosyal medya üzerinden de hatırı sayılır bir takipçi kitlesine ulaşmaya başladı. Hal böyle olunca ünlü isim için yeni bir programın daha yapılacağı duyuruldu. Bu kez Sporcope üzerinden her hafta yayın yapacak olan Ahmet Çakar sosyal medya üzerinden gelen soruları canlı bir şekilde cevaplayacak. Instagram ve Twitter adreslerinden gelen sorular her hafta Pazartesi günü akşam saatlerinde canlı bağlantıyla yanıtlanacak. Söz konusu programın en çok ilgi gören yanı ise sansürsüz yayınlanması oldu. Şimdiden büyük ilgi gören yeni program kısa süre içerisinde fenomen programlar arasına yer almayı başaracak gibi. Resmi Twitter hesabından da haberi duyuran ünlü futbol yorumcusu gördüğü ilgiden ise oldukça memnun olduğunu açıkladı.

Bir önceki yazımız olan Instagram Butik Hesapla Kazanç Sağlama başlıklı makalemizde Instagram Butik, Instagram Butik Hesap ve Instagram Butik Hesap açma hakkında bilgiler verilmektedir.