Avrupa Şampiyonası elemelerine iyi başlamamasına rağmen ardı ardına gelen Hollanda ve Çek Cumhuriyeti galibiyetleri sayesinde milli takımımız biraz daha rahatladı. Bir kademe sonrasına Hollanda’nın önünde girmek için sadece İzlanda’dan alınacak bir beraberliğin yeterli olacağı son karşılaşma ise Salı akşamı oynanacak. Sonucu merakla beklenen maç için birçok sosyal medya paylaşımları da yapılmaya başlandı. Yapılan paylaşımlar sadece ülkemizde de değil tüm dünya futbol basınında yer almaya başladı. Zira istediğimiz sonucu alacak olursak Hollanda ilk defa bu tarz bir turnuvadan dördüncü ayrılmış olacak.

Instagram futbolcular
Alfred Finnbogason Instagram

Bu kadar kritik bir İzlanda maçı öncesinde en çok konuşulan paylaşım ise İzlanda milli takımının golcü ismi  Alfred Finnbogason’dan geldi. Turnuvada gösterdiği performansla en çok konuşulan futbolculardan biri olan  Alfred Finnbogason, Twitter ve Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda haliyle kendilerini destekleyen Hollanda’ya mesaj gönderdi. Hollandalıların İzlanda’yı desteklediğine vurgu yapan isim ‘Hollandalıların bizi desteklediğini görmek güzel! Kaygılanmayın Hollandalı dostlarım!’ ifadelerine yer verdiği paylaşımlarından maç öncesi en çok konuşulan isim olmayı başardı. Konu hakkında net bir açıklama yapmasa da başarılı futbolcunun milli maçta her şeyini ortaya koyacağı kesin. Bununla beraber daha önce Çek Cumhuriyeti’nin teknik direktörüne mesaj gönderen Hollanda’nın maçlarda teşvik yapıp yapmadığı da konuşuluyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook Neden Yavaşladı? başlıklı makalemizde Facebook, Facebook Neden Yavaşladı ve Instagram sorunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Dijital Diplomasi Reytinglerinde Büyük Başarı