700 milyon kullanıcı sayılarını da geride bırakmayı başaran Instagram, son yılların en gelişmiş sosyal medya uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkmaya başladı. Yayınlandığı andan itibaren gelişim sürecine sürekli olarak devam eden Instagram uygulamasının değişen teknoloji dünyasına da uyum sağladığını görüyoruz. Bu noktada son olarak uygulamanın akıllı saat uyumları öne çıktı. Mobil platformlardan sonra akıllı saat platformlarına da eklenen Instagram uygulamasının bu adımı attığı ilk modellerden biriyse Apple Watch akıllı saatleri oldu.

Apple’ın en çok satan akıllı saat modeli olarak değerlendirilen Apple Watch akıllı saatlerine de eklenen uygulama, bir yandan kullanıcıların Instagram hesaplarını daha iyi kontrol etmesini sağlıyor bir yandan da uygulamanın daha aktif hale gelmesini sağlıyor. Kısa süre içerisinde en çok kullanılan Apple Watch uygulaması olarak da öne çıkmaya başlayan Instagram’ın, akıllı saat sürümünde ise tabii ki belli başlı sınırlamalar ve özelleştirmeler bulunuyor.

Bu özelleştirmeleri ve sınırlamaları tam olarak bilmeniz Apple Watch için Instagram uygulamasının kullanımını daha rahat yapmanızı sağlayacaktır. Peki, Apple Watch için Instagram uygulaması hakkında bilmeniz gereken detaylar neler? Kullanıcılar ayarlamaları nasıl yapacak? Tüm detaylarıyla Apple Watch için Instagram uygulamasının kullanımına bakalım.

Apple Watch için Instagram Nasıl Kullanılır?

Kullanım ayrıntılarına geçmeden önce en temel konudan başlayalım. Apple Watch için Instagram uygulamasının kurulumunun nasıl yapılacağı ilk konu olarak ele alacağız. Hemen Apple Watch için Instagram uygulamasının kullanım detaylarına geçelim.

  • Öncelikle bilmeniz gereken konu Apple Watch için Instagram uygulaması tek başına kullanılamıyor. Bunun yerine kullanıcıların mutlaka iPhone akıllı telefonlarına ihtiyaçları var. Kısacası saat ile uyumlu Apple cihazlarına ihtiyacımız var.
  • İlk kurulum içinse iPhone akıllı telefonunuza mutlaka Instagram uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra akıllı saat uyumuna geçiyoruz. Apple Watch için Instagram kullanımını gerçekleştirmek adına kullanıcıların bu kez iPhone ve Apple Watch akıllı saatlerini eşleştirmeleri gerekecek.
  • Eşleştirme işlemi tamamlanmadan önce uygulamanın kullanımını akıllı saat üzerinden gerçekleştirmek mümkün değil. Eşleştirme işlemini de tamamladıktan sonra ise Apple Watch için Instagram kullanımını gerçekleştirmek adına akıllı saatinizden Watch’um bölümüne gelip, buradan da Instagram uygulamasının bildirimlerini açık hale getirmeniz gerekiyor.
Daha Fazla Oku  Windows 10 İçin Instagram Uygulaması Geliyor

Son olarak bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra artık akıllı saat ile Instagram uygulamasının eşleştirilmesi tamamlanmış olacak. Şimdi ise Apple Watch için Instagram uygulaması hakkında bilmeniz gereken detaylardan bahsedelim.

Apple Watch için Instagram

Apple Watch ile Instagram Üzerinde Video İzlenebilir Mi?

Apple ile Instagram arasında yapılan ortaklık sayesinde böyle bir sistemin sunulduğunu söylemek gerekiyor. Haliyle iki firmada uygulama deneyimini geliştirmek adına önemli hamleler yapmakta. Fakat buna karşın hala Apple Watch için Instagram uygulaması yeterli seviyede değil. Bu nedenle de zaten genel kullanımlarda belli başlı sınırlamalar var.

Kullanıcılarından en çok gelen soru ise Apple Watch için Instagram uygulaması üzerinden Instagram videolarının izlenip izlenemeyeceği. Hemen belirtelim bu mümkün değil. Apple Watch için uygulama oldukça sınırlı ve bu nedenle de video görüntüleme işlemini yapmak ne yazık ki mümkün olmuyor. Ayrıca video görüntülemelerinin de bir sonraki Apple Watch ile gelecek yeni sürümle beraber kullanılacağı iddiasının olduğunu da ekleyelim. Fakat mevcut sistemlerde böyle bir kullanım durumu söz konusu değil.

Apple Watch için Instagram Bildirimleri Nasıl Alınır?

Her ne kadar akıllı saatiniz üzerinden Instagram uygulamasını kullanabiliyor olsanız da bildirimler içinde belli başlı ayarlar yapmanız gerekiyor. Bu ayarlamaları yapmadığınız zaman Apple Watch akıllı saatlerinizde varsayılan olarak gösterilen bildirim ayarları kabul edilecektir. Eğer bir kullanıcının paylaşım yapmasının ardından bildiriminin gelmesini istiyorsanız ve ayarları bu şekilde yapmışsanız, kullanıcı paylaşım yaptığında akıllı saatinize de doğrudan bildirim gelecektir.

Eğer bildirim almak istediğiniz kullanıcıları yeniden ayarlamak istiyorsanız da iPhone akıllı telefonunuz üzerinden Instagram bildirim ayarlarını düzenlemeniz veya bildirim almak istediğiniz kullanıcının profilinden bildirim görmeye izin vermeniz gerekiyor. Yani işin kısası standart olarak Instagram hesabınız üzerinden tüm bu ayarlamaları yapmanız gerekecek. Yaptığınız ayarlamalar ise doğrudan akıllı saatiniz içinde geçerli olacak. Ekstra bir yükleme ya da eşleştirmeye gerek yok.

Daha Fazla Oku  Sosyal Medyanın Tercihi Londra Oldu

Apple Watch için Instagram

Apple Watch için Instagram Üzerinden Akışları Görüntülemek Mümkün Mü?

Dikkat çeken bir diğer konu ise akışın nasıl görüntüleneceği. Apple Watch için Instagram uygulaması üzerinden akışları görmeniz mümkün kılınıyor. Fakat akışları görmeniz içinde belli başlı konuları bilmeniz gerekiyor. Şunu belirtelim akış kısmında tüm paylaşımlar görüntülenmiyor.

Bunun yerine sadece bildirim almayı tercih ettiğiniz kullanıcıların paylaşımlarının akışta görüntülendiğini de belirtelim. Akış görüntüleme kısmında da sınırlı gösterim var. Yani bildirim almayı tercih ettiğiniz kullanıcıların paylaşımlarının tamamı da ekranda görüntülenmiyor. Çok eski paylaşımların yeni paylaşımlarla değiştirildiğini görüyoruz. Yani bir miktar sınırlama söz konusu.

Apple Watch için Instagram Hareketleri Görüntülenebilir Mi?

Instagram uygulamasında yer alan hareketlerim kısmı da yine Apple Watch akıllı saatlere eklenen özelliklerden birisi. Fakat her ne kadar Apple Watch için Instagram uygulaması içerisinden hareketlerim kısmını görüntüleyebiliyor olsanız bile bu özelliğinde sınırlı olduğunu belirtelim.

Kullanıcıların sınırlı olarak hareketleri görebilmesi için yapmanız gereken işlem akıllı saat üzerinden Instagram uygulamasına girmek. Buradan da hareketler kısmına girmeniz gerekiyor. Hareketler kısmına girdikten sonra tamamı olmasa da belli başlı hareketleri de görüntülemeniz mümkün. Bunun dışında bir ayrıntı bilinmiyor.

Apple Watch için Instagram uygulaması hakkında bilmeniz gereken önemli detaylar bunlar. Apple Watch akıllı saatlerine sürekli olarak güncellemelerde yayınlanmaya devam ediyor. Bu güncellemelerle beraber Instagram uygulamasının akıllı saat özelliklerinin daha da arttırılabileceğini de ekleyelim. Yani kullanıcılar yeni serilerde ya da güncellemeler sonrasında farklı birçok özellikte görmemiz mümkün. Özellikle Apple’ın yeni akıllı saat tanıtımının bu noktada merakla beklendiğini hatırlatalım. Yeni akıllı saatle beraber yeni bazı özelliklerde kullanıma girebilir.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]