Geçtiğimiz hafta içerisinde Nobel ödülleri listesi açıklandı. Listede her seneden farklı olarak bu sene ülkemizden de sürpriz bir aday vardı. Sonuçlar açıklanana kadar belki de adına çok fazla duymadığımız Prof. Aziz Sancar kimya alanında Nobel ödülünü aldı. Kanser ile ilgili yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde Nobel ödülünü almaya hak kazanan Prof. Aziz Sancar sosyal medyada da gündem oldu. Zira ünlü doktor Mardinli bir ailenin 8 çocuğundan biri. Annesi ve babasının okuma yazma bilmemesine rağmen okuma arzusuyla sürekli olarak çalışan ve sonunda kazandığı Amerika bursu ile Amerika’da doktor olan ünlü bilim adamı bu kadar zorluğun üstesinden gelmesiyle de epey bir konuşuldu.

Arda Turan Instagram
Prof. Aziz Sancar

Türk bir doktorun Nobel ödülünü alması da sosyal medya ve basında geniş yer buldu. Birçok ünlü isim Prof. Aziz Sancar’ın bu başarısını sosyal medya hesabı üzerinden tebrik etti. Bu isimlerden biri olan Arda Turan’da Aziz Sancar için bir Instagram paylaşımı yaptı. Hafta Sonu çok önemli bir milli maça çıkacak olan Arda Turan söz konusu paylaşımında Aziz Sancar için “Ne büyük şeref ne büyük onur hem insanlık adına hem de ülkemiz adına saygıyla…” ifadelerini kullandı. Başarılı futbolcu gibi daha birçok isimde sosyal medya hesaplarından başarılı profesörü tebrik etmeyi ihmal etmedi. Prof. Aziz Sancar ise konu hakkında yaptığı açıklamada bu ödülü gençlere ithaf ettiğini açıkladı.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 İçin Instagram Uygulaması Geliyor başlıklı makalemizde instagram, Windows ve Windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.