2015 seçimlerinin sonuçlanmasının ardından tek parti iktidarının sandıktan çıkması sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Seçim sonuçları için yapılan birçok paylaşım arasında en çok dikkat çekeni ise CHP’li vekil Aylin Nazlıaka’nın Instagram paylaşımı oldu. Zira sadece siyasetle eğil yaptıklarıyla da çok konuşulan ünlü isim sonuçlardan sonra dikenli bir topuklu ayakkabı resmi paylaşmış ve yeni meclis dönemine hazır olduğunu dile getirmişti. Oldukça manidar bulunan paylaşım sonrasında ortaya bazı ilginç iddialarda atıldı.

Instagram ünlüler
Aylin Nazlıaka Instagram

En dikkati çeken iddia ise resmi paylaşılan ayakkabılar hakkında oldu. Birçok kullanıcı ayakkabının markasını paylaşarak fiyatının 2500 TL olduğunu ileri sürdü. Hal böyle olunca tepki almaya başlayan ünlü siyasetçi söz konusu iddialara yine Instagram hesabından cevap verdi. Söz konusu ayakkabılar için yaptığı açıklamada “Türkiye’de bir vitrin değil, yurtdışında yaşayan bir arkadaşım espri amacıyla vitrinde görüp fotoğrafını çekip bana gönderdi. Ben de aynı fotoğrafı Meclis Genel Kurulunda bir direniş anına atıfla paylaştım. Yeni dönem için mücadele mesajı verdim. Ayakkabı benim değil, Türkiye’de var mı bilmiyorum. Fiyatını ve markasını da gelen yorumlardan öğrendim. Amacım şiddeti körüklemek değil, güldürerek düşündürmek.” İfadelerini kullanan ünlü siyasetçi böylece gelen yorumları da cevaplamış oldu. Yapılan bu açıklamanı bile merakları dindirmediği de yorumların ve atılan mesajların devam etmesiyle ortaya çıkmış oldu.

Bir önceki yazımız olan Android Kullanıcılarına Kötü Haber başlıklı makalemizde Android, Android Instagram ve Android solucan hakkında bilgiler verilmektedir.