Sosyal medyanın artık ne kadar güvenilmez bir ortam haline geldiği tartışılmaz bir gerçek. Zira yapılan paylaşımlar bir yana dursun hesapların güvenliğini de sağlamak oldukça zor. Her ne kadar sosyal medya uygulamaları bu konuda uygulamanın açıklarını kapatabilmek için bir dizi önlem almış ve çoğu uygulama bunun için 24 saat çalışan ekipler oluşturmuş olsa da kullanıcılardan kaynaklı olarak hala sosyal medya uygulamaları üzerinden güvenlik sorunları yaşanmıyor değil. Nitekim bu durumun son örneği de ünlü gazeteci Ayşe Arman oldu. Daha önce ünlü hacker grubu Ayyıldız Tim tarafından hack saldırısına uğrayan ve Instagram, Twitter hesaplarını kaybeden Ayşe Arman’ın durumu ise biraz karışık.

Instagram ünlüler
Ayşe Arman Instagram

Zira ünlü gazeteci her ne kadar hesabınız geri almış olsa da yaşadığı saldırı sonrasında hackerlara meydan okumasıyla gündem olmuştu. Türkiye’nin en meşhur hacker gruplarından biri olan Ayyıldız Tim ise bu meydan okumaya karşılık vermiş ve ünlü ismin sosyal medya hesapları bir kez daha hacklenmişti. Ardı ardına hesaplarının hacklenmesiyle beraber gündem olan Ayşe Arman bir kez daha hesaplarını geri almış yeniden meydan okumuş ve bir kez daha hesaplarını kaptırmıştı. 3 kez hesaplarını kaptırıp geri alan Ayşe Arman’ın bu durumu artık sosyal medyada da gündem oldu. Ünlü isim konu hakkında ısrarını sürdürürken konusun nasıl sonuçlanacağı da merak konusu oldu.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hesap Ekle Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Instagram çoklu hesap, Instagram çoklu hesap kullanma ve Instagram Hesap Ekle hakkında bilgiler verilmektedir.