Rate this post

Geçtiğimiz günlerde ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’e ait olduğu iddia edilen bir ilkokul diploması yayınlanmıştı. Yayınlanan bu diplomada dikkat çeken nokta ise gerçekten şaşılacak cinsten. Diplomanın üzerinde bu bulunan resim asıl magazin basınına oturan unsur oldu. Resimde İbrahim Tatlıses’in bıyıklı bir halinin bulunması tüm bunların nedeni olarak görülüyor.

İbrahim Tatlıses Instagram
Bıyıklı İlkokul diploması

Kafaları karıştıran bu fotoğrafa ise birinci ağızdan yani İbrahim Tatlıses’ten Instagram aracılığı ile bir açıklık getirildi. Yaptığı açıklamada ünlü türkücü diplomayı sonradan bir türkü karşılığı aldığını ve bu nedenle üzerinde bıyıklı bir resim bulunduğunu belirtti. Bununla beraber ünlü türkücü uzun bir açıklama da yapmayı ihmal etmedi. Bu açıklaması ise şöyle “E ben size yıllarca ilkokul diplomamı Kilis’ten aldım dedim ya sizler inanmıyordunuz, Şimdi ne oldu da define bulmuş gibi İbo’nun bıyıklı diplomalı resmini bulduk, Çok büyük iş başarmışsınız gibi, Vallahi tebrik ederim; Arkadaşlar bizde inkâr yok, Yalanda yok. Ne dediysek o. Öyle dışarıdan falanda bitirmedim Kilis’te dostlarım vardı ehliyet alacaktım ilkokul diploması gerekir dediler bende gittim Kilis’te Kartal bey İlkokulu’na bana bir türkü söyle dediler peki dedim ve diplomayı aldım dışarı çıktığımda sıradakiler sordu ne oldu ağe lan ne yaptın bir şey yapmadım bir türkü söyledim ehliyeti aldım.! Allah orda ki hocalardan ve okul müdüründen razı olsun. Hiç olmazsa diplomalı bir türkücü olmamı sağladılar şükranlarım Kilislilere…”

Bir önceki yazımız olan Meryem Uzerli’den Şaşırtan Paylaşım başlıklı makalemizde İnstagram ünlü fotoğrafları, Meryem Uzerli ve Meryem Uzerli Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.