Bildiğiniz üzere Instagram üzerinde ki hashtag sistemi bir çok farklı açıdan kullanılıyor. Kimi zaman reklam amacı ile, kimi zaman bir kampanya ya da farklı bir etkinlik amacı ile hashtag sistemi kullanılmakta. #ComeSeeTurkey adlı hashtag kampanyası da son dönemlerde büyük bir heyecan yaratan ve Türkiye’nin tanıtımı konusunda oldukça etkili olan kampanyalardan biri oldu. Peki, neydi bu kampanya ve neleri içeriyordu?

Türkiye’yi Instagram’a Taşımak

Bu hashtag, kendine has bir yapıya sahip. Bu yapı sayesin de Türkiye’de bir çok farklı noktası özel olarak çekiliyor, Instagram dünyasında paylaşılıyor. Lâkin bu paylaşımı yapanlar sıradan kullanıcılar değil. Özel olarak Instagram fotoğrafçısı olarak bilinen 2 fotoğrafçı sırf bu etkinlik için Türkiye’ye geliyor. Bu sayede çekilen her fotoğraf özel olarak çekilmiş oluyor.

Genel Olarak Özetleyecek Olursak

Toplamda 20 fotoğrafçı #ComeSeeTurkey için Türkiye’ye geldi. Bu fotoğrafçılar, 20 farklı şehri gezdiler ve tüm bu gezi neticesinde 7.000 kilometre oranında bir yol gidildi sonucunda ise 45 milyon çözünürlük oranında bir fotoğraf elde edildi. İşte, bu hashtag sayesinde ülkenin bir çok farklı noktasından özel olarak oldukça fazla fotoğrafla elde edildi.

Tüm bu fotoğrafları ise bu hashtag içerisinde bulmanız mümkün durumda. Herkes hashtag üzerinden kendi profili ile etkinlik kapsamında çekmiş olduğu tüm özel fotoğrafları Instagram dünyasın da paylaştı.

Daha Fazla Oku  İbrahim Tatlıses İddialara Sert Yanıt Verdi