Sosyal medya her geçen gün biraz daha değerli hale geldi. Özellikle son dönemde sosyal medya neredeyse bir haber aracı olarak bile kullanılmaya başladı. Nedendir bilinmez ama sosyal medya üzerinden kavgalar bile yapılmaya başlandı. Hal böyle olunca her yeni gün sosyal medya ile alakalı bir hakaret davası ile karşı karşıya da kalır hale geldik. Yasalarca da belirlediği üzere sosyal medya bu konuda da artık oldukça katı bir hal aldı. Yani her ne kadar kimiz yazdığını ya da nasıl yazdığını bilmesek de yapılan bir hakaret ya da kötü söz içeren yorum sonucu dava açabiliyoruz. İşte bu durumun son örneği ise ünlü isim Coşkun Sabah’ın eşi Ceyda Sabah tarafından geldi.

Ceyda Sabah Instagram
Ceyda Sabah

Daha önce Instagram üzerinden kendisine “Mahalle karısı, çirkin, cahil” ifadelerini kullanan Nilüfer Efe’ye dava açtı. Açılan davadan sonra ise sonuçta beklenen karar geldi. Söz konusu mesajda yer alan ifadeler nedeniyle Nilüfer Efe’ye 8 bin liralık bir tazminat ödeme cezası çıktı. Verilen bu karar ise bir kez daha sosyal medyanın ne kadar tehlikeli bir hal alabileceğini ortaya koymuş oldu. Yani bu sonuç ile anlaşılan ne olursa olsun sosyal medyadan da yorum yaparken belli noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Aksi halde her an yeni bir dava ile karşı karşıya kalabilir ve sonucunda da ciddi bir ceza alma gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Salma Hayek Adeta Bir Hayvanat Bahçesi Sahibi başlıklı makalemizde Instagram Ünlüler, Salma Hayek ve Salma Hayek evi hakkında bilgiler verilmektedir.