instagram

Sosyal medya dünyasında en önemli olan konulardan birisi de hashtag kavramı olmaktadır. Öyle ki, bir profil hashtag kullanımı konusunda ne kadar dikkatli ve doğru bir şekilde hareket eder ise, yapmış olduğu tüm paylaşımlar o kadar çok paylaşım ile ilgili kitleye ulaşır. Bu nedenle hashtag hususunda dikkatli olunması birinci önceliğiniz olmalıdır.

Not: Daha önce açılmış olan popüler instagram hashtags adlı konumuzdan en çok kullanılan instagram etiketlerini görebilirsiniz.

Doğru hashtag kullanımı nasıl olur?

Giriş kısmında bahsetmiş olduğumuz gibi tüm sosyal medya sitelerinde önem arz eden hashtag kavramı, Instagram içinde geçerlidir. Peki, doğru kullanım konusunda nelere dikkat etmeniz gerekmektedir? İlk olarak paylaşımın genel olarak hangi kitleye hitap ettiğini düşünün. Akabinde bu paylaşımı anlatan en temel kelimeleri bulun. Örneğin bir ördek resmi paylaştınız. Akabinde ördek, mutlu ördek, güzel ördek gibi ördek ile ilgili hashtag araştırması yapabilir ve bu hashtagleri kullanabilirsiniz. Böylelikle Instagram dünyasında ördek kelimesinde hashtag olması halinde ya da bu konuda bir arama yapılması halinde sizin paylaşmış olduğunuz fotoğraf da görünecektir.

Eğer rastgele hareket ederseniz, tamamen farklı ve paylaşım yaptığınız fotoğraf ile alakası olmayan kelimeler de yer alabilirsiniz. Ya da hiç bir şekilde hashtag kullanımı içerisin de yer almaz iseniz bu sefer de tam olarak bilinir olamazsınız.

İpucu: #hashtag konusunda yapılan güncel kelime kampanyalarını takip ederek bu kelimeler de fotoğraflarınızı paylaşarak çok daha popüler bir konuma ulaşma, daha bilinir olma şansına sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Oku  Instagram Çökme Sorunu Çözüldü Mü?