Sadece 4 yaşında olan ve 2010 yılından bu yana çok hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan Instagram, tarihsel süreci içerisinde oldukça büyük başarıları elde etmiş görünüyor. Zira bu denli dünyaca ünlü bir plâtform haline gelmek ve bunu daha ilk yıllarda başararak geriye kalan 2 yılda seviyeyi çok daha üste çıkarmak durumu farklı, merak edilen bir boyuta taşıyor.

Bizler de sizler gibi merak ettik ve Instagram’ın tarihsel sürecini biraz araştırdık. Bu araştırmamız neticesinde ise özel bir infografik çalışması ile karşılaştık, hemen sizlerle paylaşmak istedik. Bu özel infografik çalışması ile  Instagram‘ın ilk günden bu yana nasıl bir gelişme sergilediğini açıkça görebilirsiniz.  Sadece iki arkadaşın kurduğu ve kurulduktan sonra belki de onların bile tahmin edemeyeceği bir şekilde gelişme gösteren bu özel proje, basit bir uygulama halinden çıkarak çok farklı bir yapıya ulaşıyor. Öyle ki ilk günlerde sadece iOS plâtformlar için yani iPad, iPhone için çıkarılmış bir uygulama iken, kısa süre içerisinde Android dünyasında da yerini aldı.

Sizler de Android ve iOS dünyasının artık en çok tercih edilen fotoğraf uygulamalarından biri olan Instagram’ı daha yakından tanımış biri olarak kullanırken daha bilinçli olabilirsiniz. Bakalım ilerleyen süreçte acaba ne gibi bir gelişme gösterecek.

 Instagram Tarihine Yakından Bakın

instagram-hikayesi

Daha Fazla Oku  Logo Değişikliğinden Sonra Instagram Kullanıcı Sayısında Artış Yaşanmaya Başladı