Hemen her alanda Instagram’ın etki göstermesiyle beraber artık uygulama sadece bir sosyal medya uygulaması olmaktan çıkmaya başladı. Bunun dışında artık Instagram’ı çok önemli etkinliklerde ve yarışmalarda da ilk tercih edilen platformlardan biri olarak görebiliyoruz. Nitekim bununla beraber son dönemde artık şehir tanıtımları için de Instagram etkinlikleri düzenleniyor. Ülkemizde de bu şekilde oldukça sık kullanılan Instagram şimdilerde ise yine oldukça büyük bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor.

Instagram etkinlikler
Fotoistanbul etkinliği

Bu seferki adres ise İstanbul. Geçtiğimiz senelerde de düzenlenen ve büyük oranda ilgi görmeyi başaran Fotoistanbul etkinliği bu senede düzenleniyor. 1 Ekim tarihinde başlayacak olan etkinlik ise bu sene çok daha kapsamlı olacak. Hemen herkesin katılım göstereceği etkinlikte özel oluşturulmuş olan Instagram etiketleriyle fotoğrafların paylaşılması istenecek. Söz konusu paylaşımlar ise Instagram üzerinden yayınlandıkları andan itibaren “Everyday Everywhere” üyeleri tarafından da takip edilecek. Yapılan takiple beraber en iyi fotoğraf paylaşımı yapan kullanıcılarda ödüllendirilecek. Ayrıca etkinlikte paylaşılan fotoğraflardan da İstanbul’un belirli alanlarında sergilerin açılacağını da belirtelim. Sergilerin adresleri de yine sosyal medya üzerinden yayınlanmaya başladı. Bu sene katılım oldukça yüksek olması beklenen etkinliği 30 Ekim tarihinde ise son bulması bekleniyor. Bu tarihe kadar ise birçok merkezde birçok sergi görebilmemiz mümkün olacak.

Bir önceki yazımız olan Instagram Yorum Engeli Devrede başlıklı makalemizde instagram, Instagram engeli ve Instagram engelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Georgios Samaras Dövmesini Instagram Hesabından Paylaştı