Instagram gönderi planlama yazılımları, sosyal medya kullanıcı ve uzmanlarını oldukça rahatlatan uygulamalar. Bu yazılımlar sayesinde kullanıcılar zaman yönetimlerini daha iyi yapabiliyor.

Instagram’ın En Kullanışlı Gönderi Planlama Yazılımı

Instagram dünyanın en popüler sosyal medya uygulamaların biri. Bu nedenle oldukça fazla insan bu uygulamayı kullanıyor. Instagram gönderi planlama yazılımı ya da programları bu sebeple oldukça fazla aranan ve kullanılan programlardan.

Instagram ilk ortaya çıktığında sosyal ağlar arasında fotoğraf paylaşımı odaklı ilk sosyal medya uygulaması olmuştu. Uygulamanın daha sonraları büyük bir patlama yaparak kendini geliştirmesi, sosyal medya pazarlaması konusunda çalışan kişi ve kurumları da kendisine çekti.

Instagram-gönderi-planlama-yazılımı

Instagram Piyasası

Bu çekim iki şekilde bu konular üzerinde çalışanların yararına oldu. Birincisi yazılım kısmıyla uğraşan ve sosyal medya programlarını destekleyen uygulamalar geliştiren kişiler. İkincisi ise sosyal medya uygulamalarını yöneterek müşterilerine ya da kendi işletmelerine fayda sağlamaya çalışanlar.

Sosyal medya yönetimi yapan kişi ve kurumlar yazılımcıların bu konu ile ilgili uygulama geliştirmesini sağladı. İlk zamanlar çeşitli alarm sistemleriyle paylaşım yapılacak saatlerin belirlendiği sosyal medya yönetiminde şu an gelişmiş yazılım uygulamaları kullanılıyor.

Bunlardan gözümüze çarpan 3 tanesi şu şekilde;

  • Hootsuit
  • Later.com
  • Buffer

Hootsuit

Sosyal medya kullanıcıları ve uzmanları için tasarlanan kullanışlı bir program. İstediğiniz fotoğrafları tekli ya da çoklu paylaşma seçenekleriyle paylaşırken, düzenleme de yapabiliyorsunuz. Videolarınızı da bu programla Instagram’da paylaşabilirken, paylaşmak istediğiniz gün ve saati kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Is it just us, or does a hot cup of coffee taste better on a rainy day? ☕️ #HootSwag ?: @fairware

Hootsuite (@hootsuite)’in paylaştığı bir gönderi ()

Later.com

Later.com sosyal medya yöneticilerinin kullanabileceği bir internet sitesi. Site üzerinden oluşturduğunuz üyeliğinizle birlikte istediğiniz sosyal medya platformundan paylaşım yapabiliyorsunuz. Instagram üzerinden fotoğraf ve video gönderilerinizi planlayabilen program ücretli ve ücretsiz seçeneklere sahip.

Daha Fazla Oku  Instagram Sahte Hesapları Sildi Milyonlarca Kullanıcı Kayboldu

Planladığınız gönderileri zamanı gelince size uyarı bildirimi atarak hatırlatan uygulama gayet kullanışlı.

Buffer

Buffer’da diğerlerine benzer sistemler kullanarak Instagram’da gönderi planlayan bir uygulama. Aynı zamanda gönderileriniz ve etiketleriniz hakkında gelişmiş bilgiler verebilen uygulama aylık ve yıllık ücret ödeyerek kullanılabilir.

Buffer’da planladığınız Instagram gönderileri için size uyarı mesajı gönderir ve sizi Instagram’a yönlendirir. Instagram gönderi planlama yazılımı denilince akla gelen ilk üç yazılım bu şekilde umarız siz de bu faydalı yazılımlardan faydalanabilirsiniz.