Instagram’ın ardından yeni bir değişimin içerisine giren dev uygulama Facebook, son dönemde birçok yenilik haberi ile gündeme gelmeye başladı. İlk olarak simgelerde tasarım değişimi daha sonra haber akışı değişimi ve son olarak paper uygulamasına son verilmesi gibi ardı ardına gelen yenilik haberlerinden sonra Facebook bambaşka bir uygulamayla daha gündeme gelmeye hazırlanıyor. Bu kez Facebook’un bağış sistemi getirmesi gündemde. Tüm kullanıcılar için geçerli olacak olan bağış sistemiyle beraber Facebook yeni bir dönemi de başlatmış olacak.

Facebook Bağış
Facebook Bağış Sistemi geliyor

Sistemin detayları da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Belli olan detaylara göre sistemin işleyişi ise şu şekilde olacak. Kullanıcılar istedikleri zaman yeni oluşturulacak olan ara yüze girerek bağış için yeni bir kampanya başlatacak. Kampanya başlatılırken ise özel bir form doldurulacak. Neden bağış toplanıyor? Nerede kullanılacak? Gibi soruların bulunduğu formu dolduran kullanıcılar bir de bağış toplamak için ne konuda bağış istediklerini belirten bir tanıtım yazısı hazırlayacak. Şuan için bu yönde bir kullanım olması beklenen bağış sisteminde sahteciliği ve dolandırıcılığı engellemek için ise kullanıcıdan belli doğrulamalar istenecek. Söz konusu sistemin üzerinde çalışmalara devam ederken yeni sistemin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Fakat güncellemenin ilk olarak Amerika bölgesi içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Kadirov Instagram Paylaşımıyla Aday Olduğunu Açıkladı başlıklı makalemizde Instagram Ünlüler, Kadirov ve Kadirov aday oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Facebook Artık Çevrimdışıda Çalışacak