Rate this post

Facebook sosyal medyanın lider uygulamaları arasında yer alıyor. Hatta bu alanda uygulamaların lideri olarak da gösterilebilir. Zira kendisine en yakın olan rakipler bile Facebook’un çatısı altında çalışmaya devam ediyor. Bunlardan birinin Instagram gibi dev bir uygulama olduğunu söylememiz bile aslında Facebook’un ne denli geniş kitlelere hitap ettiğinin en büyük kanıtı olarak gösterilebilir. Uygulamaya gösterilen bu ilgi ise uygulama yetkililerince de karşılıksız bırakılmıyor. Zira uygulama yetkilileri de sürekli olarak Facebook için yeni güncellemeler yayınlayarak Facebook’un çok daha etkileşimli bir uygulama haline gelmesine neden oldu.

Facebook mesaj güncellemesi
Facebook Bir Güncelleme daha duyurdu

Bununla beraber 1,65 milyar kullanıcı sayısına ulaşılması bile Facebook’u durdurmaya yetmedi. Zira uygulama geçtiğimiz günlerde de yeni bir güncelleme daha yayınladı. Söz konusu güncelleme ise mesajlaşma konusunda geldi. Mesajlaşma alanında gerçekleştirilen bu güncelleme ise artık kullanıcılar mesaj yazarlarken arkadaşlarının da mesaj yazıp yazmadığını görebilecek. Uygulama bu notada siz mesaj yazarken arkadaşınız da mesaj yazıyorsa o zaman size bir uyarı mesajı gösterilecek. Özellikle grup mesajlaşmalarında büyük bir yenilik olarak gösterilen yeni özelliğin şimdiden büyük beğeni topladığını da söylemek gerekiyor. Çünkü uygulama bu sayede anında haberleşme imkanını da vermiş olacak gibi. Böylelikle uygulamanın aktifliğinin ve haber özelliğinin de biraz daha artış göstereceği yorumunu da yapabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Instagram’ın Yeni Modeli Gecikebilir başlıklı makalemizde Instagram güncelleme, Instagram Yeni Modeli ve Instagram yenilikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Facebook Watch Hakkında Tüm Detaylar Ortaya Çıktı