Sosyal medyanın açık ara en çok kullanılan uygulaması olan Facebook, aktif olarak 2 milyar kullanıcı sayısına kadar ulaşmayı başardı. 2 milyar kullanıcı sayılarını da bulduktan sonra bu aktifliği korumak isteyen sosyal medya devi, sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlamaya başladı. Facebook tarafından yayınlanan yeni güncellemeler ise sistem değişikliklerini de doğurmaya başladı. Hızla gelişen ve hızlan büyüyen sosyal medya devinin son olarak ise uygulama davetleri ve beğeni butonları için farklı bir yola gittiği açıklandı. Bu güncellemeleri test etmek için test kullanıcılarına yayınlanan güncellemede ise yeni bir sorun haberi gündeme geldi. Buna göre Facebook gönderi sil butonunun kaybolduğu belirtildi.

Facebook Gönderi Sil Butonu Neden Kayboldu?

Test grubundan yapılan görsel paylaşımlarıyla beraber ortaya çıkan yeni sorunun, sadece web sürümünde karşımıza çıkan bir sorun olduğu açıklandı. Facebook web kullanıcılarının karşısına çıkan sorununda ayar kutusunda söz konusu gönderiyi sil butonunun kaybolduğu belirtiliyor.

Facebook Gönderi Sil Butonu

Butonun kullanımdan kaldırılmasının ardından ise gönderi silme işleminin gerçekleştirilemediği bilgisi de veriliyor. Fakat mobil sürümlerde aynı sorunun yaşanmadığını da belirtelim. Yine geliştiriciler için yayınlanan test sürümlerinin mobil versiyonlarında gönderi sil butonu yerinde duruyor.

Bu adımın kasıtlı bir güncelleme adımı olup olmadığı bilinmiyor. Sadece Facebook gönderiyi sil butonunun, yeni güncellemenin beta sürümünde olmadığını görüyoruz. Web sürümü için geçerli olan bu değişiklik, Facebook’u baştan aşağı etkileyecek gibi duruyor. Ancak unutmayalım ki bu güncelleme sırasında yapılmış olan mini bir hata olabilir ve test süreci sırasında bu hata tamamen giderilebilir. Kesin yorumlar için güncellemenin kararlı sürümünün yayınlanmasını beklememiz gerekiyor.

Daha Fazla Oku  Facebook Watch Hakkında Tüm Detaylar Ortaya Çıktı