Instagram uygulamasında bir hayli sevilmiş ve bir hayli ilgi çekmiş bir özellik olan hikayeler, ne yazık ki Facebook Hikayeler başlığı altında aynı etkiyi oluşturamadı. Instagram’ın hikayeler bölümünün günlük olarak 250 milyon aktiflik oranına ulaşmasına karşın Facebook uygulamasının ise yarı yarıya aktiflik kazanması, sosyal medya devinin bu konu üzerine çalışmalar yapmasına neden oldu. Bu noktada ilk olarak uygulamanın çapraz platform desteği alacağı açıklanmıştı.

Çapraz platform desteği sayesinde Instagram üzerinden yapılan hikayeler paylaşımlarının Facebook üzerinden de yapılacağı, Facebook üzerinden yapılan hikayeler paylaşımlarının da Instagram üzerinden doğrudan paylaşılabileceği belirtilmişti. Şimdi ise Facebook’ın yeni bir adımı daha ortaya çıktı.

Facebook Hikayeler Sayfalarda

Uygulamanın son attığı adım Facebook Hikayeler özelliğini sayfalar kısmına eklemek olacak. Hem ticaret hesapları için açılan sayfalarda hem de kişisel kullanım amaçlı olarak açılan sayfalarda yer verilecek olan Facebook Hikayeler özelliği sayesinde uygulama, bu bölümün aktivitesini arttırmaya başlayacak.

Facebook Hikayeler

Bir yandan Facebook sayfalar kısmına eklenecek olan hikayeler modeli, bir yandan çapraz platform desteğiyle de Instagram’a eklenecek. İki platform üzerinden de yapılacak güncellemelerin genel aktivite oranlarını bir hayli artıracağı düşünülüyor. Facebook’un sonunda hikayeler aktivitelerini attırma konusunda istediğini alıp almayacağı ise soru işareti.

En azından uygulamanın Instagram uygulamasında yer alan aktiflik oranlarına ulaşmaya çalıştığı belirtiliyor. Bu şekilde gençlere yönelik bir uygulama olma konusunda da önemli bir adım atılmış olacak. Facebook’un bu ısrarının nasıl sonuçlanacağını, istenenin alınıp alınmayacağını ve daha birçok detayı, güncelleme yayınlandıktan sonra görmemiz mümkün olacak. Son olarak Instagram uygulamasında da 5 aydır hikayeler bölümünün aktiflik oranının 250 milyon rakamında kaldığını ekleyelim.

Daha Fazla Oku  Facebook Yeni Haber Akışı Modeline Geçiyor