Sosyal medya devi olan Facebook bilindiği üzere Instagram gibi hikaye özelliği kullanmaktadır ve yaklaşık olarak 1 seneden beri bu özellik var. Yaşantımızın olmazsa olmazı Facebook bu özelliği getirmeseydi hayatımızda pek bir şey değişmezdi fakat getirdiği iyi oldu sonuç olarak Facebook’ un Instagram’dan ne eksiği var. Herkes tarafından severek kullanılan bu özellik, kişi listenizde ekli olan arkadaşlarınızın paylaştığı anlık fotoğrafları görebilmenize ve kendinizde eklemenize olanak sağlıyor. Facebook hikayeleri görünmüyor diyorsanız sizler için çözümleri araştırdık ve bulduk.

Facebook Hikaye Özelliği Nasıl Çalışır ve Kullanılır?

Facebook Hikaye Özelliği aynı Instagram’ da ki hikayeler gibi çalışır. Facebook kullanıcılarının paylaştığı hikayeler ana sayfanın en üst kısmında bulunuyor. Arkadaşlarınızın paylaştığı hikayeleri daireye dokunarak görebilirsiniz ve hikayeyi görüntüledikten sonrada direk mesaj atabilirsiniz.

Facebook’ da hikaye paylaşmak için öncelikle ana sayfada iken ekranı sağ tarafa kaydırarak kamerayı açın, paylaşmak istediğiniz fotoğrafı çektikten sonra isterseniz lens ve filtreler ile süsleyebilir ve paylaş tuşuna bastıktan sonra paylaşabilirsiniz

Facebook Hikayeleri Görünmüyor Sorunu ve Çözümleri

Facebook hikayeleri görünmüyor diyorsanız bunun sebepleri ve çözümleri;

1.Hikayesini görmek istediğiniz kişi sizi engellemiştir bunu da hikayesini görmek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek görebilirsiniz eğer profili bulamıyorsanız engellenmişiniz demektir.

2.Hikayesini görmek istediğiniz kişi sizin görmemeniz için hikayesini gizlemiş olabilir bu durumda yapabileceğiniz pek bir şey yok sorarak öğrenebilir veya araya arkadaşlarınızı sokarak onlara sorabilirsiniz

3.İnternet bağlantınız kontrol edin

4.Eğer mobilden giriyorsanız Facebook uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyin

5.Pc’ den giriyorsanız çerezleri temizleyin.

Facebook hikayeleri görünmüyor sorunu ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Oku  Facebook’a Yepyeni Bir Özellik Daha Geldi

Facebook hikayeleri görünmüyor sorunu ve çözümü konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.