Sosyal medyanın açık ara lider uygulaması olarak gösterilen Facebook, son dönemde yakaladığı yükselişle beraber artık 2 milyar kullanıcı sayısına yaklaşmaya başladı. Bu derece büyük bir potansiyele sahip olması ve sürekli büyümeye devam etmesi sektörde Facebook’un yerinin sürekli olarak gelişmesine de neden oluyor. Tabi bunun yanında Facebook’un sahibi olduğu diğer sosyal medya uygulamaları var. Bu uygulamalardan birisi de Instagram.

Facebook-İle-Instagram-bağlantısı

2012 yılında Facebook tarafından satın alınan Instagram, şimdilerde Facebook’un hemen arkasında 500 milyonu aşan kullanıcı sayıları ile en ilgi çeken sosyal medya uygulamalarından da biri olmayı başarıyor. Satın alındığı dönemden itibaren sürekli olarak Facebook ile anılsa da aslında sosyal medya hesap bağlama özelliğinin dışında Instagram’ın Facebook ile herhangi bir bağı olmadığını da söylemek gerek. Fakat son iddialara göre Facebook bu durumu değiştirebilir.

Tek Hesap İle Tüm Uygulamalara Erişim

Zira son bilgilere göre uygulama geçtiğimiz günlerde reklam veren kullanıcılar için yeni bir mesaj kutusu yayınladı. Sosyal medya hesaplarını kontrol etmeleri için yayınlanan yeni mesaj kutusu uygulamasında ise Facebook çatısı altında çalışan tüm uygulamaların tek bir menü üzerinde görüldüğü ve kullanıcıların da bu uygulamaların mesajlarından paylaşımlarına hemen her ögesini de tek uygulama üzerinden kullanabildiği belirtiliyor. Söz konusu uygulama şu an için sadece reklam verenler için geçerli. Asıl merak edilen konu ise sistemin standart kullanıcılar için de yayınlanıp yayınlanmayacağı. Bu konuda Facebook ise sessiz kalmayı tercih etti.

Daha Fazla Oku  Facebook Sahte Profiller Hakkında Yeni Bilgiler Yayınlandı