Facebook platformu kullanıcıların güvenliği adına güvenlik önlemlerini en üst seviyede sunuyor. Facebook lütfen kimliğini onayla işlemi sayesinde kullanıcılar hesabına erişen kişinin kendileri olup olmadığını kontrol edebiliyor. Facebook uygulaması güvenlik konusunda her geçen gün biraz daha katı önlemlere başvuruyor. Bu önlemler arasında Facebook lütfen kimliğini onayla işlemi de bulunuyor. Bu sistem sayesinde hesaba erişenlerin profilin gerçek sahibi olup olmadığı kontrol aşamasından geçiyor.

Facebook lütfen kimliğini onayla yapmak adına mail ya da telefon gibi yöntemler tercih ediliyor. Kullanıcı olarak sizler hangisini kullanmak istiyorsanız bu işlem sayesinde Facebook lütfen kimliğini onayla sorununu çözebiliyorsunuz. Ancak bazı durumlarda Facebook kimlik doğrulaması başarısız olduğu gibi canınızı sıkacak hatalar verebiliyor. Bu aşamada Facebook kullanıcılarının sık sık karşısına çıkan Facebook lütfen kimliğini onayla sorununu çözme yolunu bilmeleri gerekiyor.

Kullanıcı Adı ve Şifreyi Yeniden Yavaş Şekilde Girin

Farkına varmadan kullanıcı adı ya da şifre yanlış girilebilir. Bu yüzden Caps Lock tuşunun açık oluğ olmadığını kontrol ederek yeniden kullanıcı adı ve şifrenizi girebilirsiniz.

İnternet Bağlantısı

Wifi ya da hücresel veri bağlantısı üzerinden internete giriş yapmanız durumunda bağlantınızın kesilip kesilmediğini kontrol etmeniz gerekiyor.  Kısa internet kesintileri bile bu sorunu ortaya çıkarabilecek sebepler olabilir.

Telefon ve Saat Ayarları

Telefonunuzun saatinin doğru olması aslında pek çok şeyin doğru bir şekilde çalışmasını saplıyor. Eğer telefon saatinizde hata varsa Facebook başta olmak üzere birçok uygulamada hatalar karşınıza çıkar. Facebook lütfen kimliğini onayla işlemi saat yanlışsa yapılamaz. Bu yüzden otomatik saat ayarı yerine manuel olarak saat ve tarih ayarı yapılmalıdır.

Daha Fazla Oku  Facebook Açığı ile Hemen Her Kullanıcının Fotoğrafının Silinebileceği Ortaya Çıktı

Google Hesabının Senkronize Edilmesi

Telefonunuzdaki ayarlar menüsünü açarak burada hesaplar-menü ve otomatik senkronizasyon verileri bölümüne girmelisiniz. Burada sahip olduğunuz Google hesabını Facebook uygulamasıyla senkronize ederek Facebook lütfen kimliğini onayla işlemini yapabilirsiniz.

Önbelleği Temizleyin

Facebook uygulamasına ait önbellek verileri temizlenirse aynı şekilde Facebook lütfen kimliğini onayla sorunu çözülebilir. Bu işlemi yapmak için ayarlar menüsüne girip buradan uygulamalar ve Facebook sıralamasını izlemelisiniz. Facebook uygulaması üzerine tıkladığınızda önbellek temizle seçeneğinden bu işlemi yapabilirsiniz.

Uygulamayı Güncelle

Facebook uygulamasının son sürümünü telefonunuzda yüklü değilse Facebook lütfen kimliğini onayla gibi sorunlar ortaya çıkar. Uygulama marketine girerek Facebook uygulamasının en son sürümünü kontrol ederek indirebilirsiniz.

Uygulamayı Silip Yeniden Yükleyin

Eğer bütün bu işlemler işinize yaramadıysa Facebook lütfen kimliğini onayla işlemi için tek bir adım var. Bu adımda Facebook uygulamasını tamamen silerek yeniden yüklemenizdir. Tüm bu işlemlerden bir tanesi Facebook lütfen kimliğini onayla sorununu çözmenizi sağlayacaktır. Şimdi Facebook lütfen kimliğini onayla sorununun yanında Facebook şifrenizle ilgili bazı bilgiler vereceğiz.

Facebook Şifrenizi Unutursanız Ne Yapmalısınız?

Bu kadar çok sayıda uygulama arasında elbette bazen şifrenizi unutabilirsiniz. Kullanıcılar ara ara şifresi güçlü olması için karmaşık şifreler alabiliyor ya da Facebook üzerinde çok zaman geçirdiği için şifresini unutabiliyor. Bu durumlarda şifrenizi sıfırlamanız yeterli olur. Facebook şifre sıfırlama işlei için Facebook uygulamasında kayıtlı mail adresini kullanırsınız.

Facebook şifre sıfırlama

Öncelikle  https://www.facebook.com/recover/initiate adresine giriş yapıyorsunuz. Hesabınızı bulmak için gelen kutuya mail, telefon, kullanıcı adı ya da ad ve soyadı seçeneklerinden birini girerek hesabınızı arıyorsunuz. Doğru yazmanız durumunda hesabınız size Facebook lütfen kimliğini onayla seçeneğini sunar. Buradan da mail hesabını kullan ve mail bağlantısı gönder seçenekleriyle kurtarma işlemini yapabiliyorsunuz. Mail bağlantısı göndere tıkladıktan sonra mailinize girerek gelen linke tıklıyorsunuz. Daha sonra yeni bir şifre belirlemeniz isteniyor. Şifrenizi girince kaydet seçeneğine giriyorsunuz. Böylece şifreniz başarılı şekilde değişiyor.

Daha Fazla Oku  Facebook Ve Instagram’dan Radikal Yasak Kararı

Gizlilik Ayarları

İleride paylaşacağınız gönderilerde paylaşacaklarınızı görmesini istediğiniz kişileri seçiyorsunuz. Facebook arkadaş, arkadaşınızın arkadaşı, herkese açık ya da özel bir grup insan seçebilirsiniz. Şunu unutmayın ki eski gönderilerinizi görüntüleyen kitleyi değiştiremez, sadece ayarlardan sonra paylaşacağınız gönderilerde bunu sağlayabilirsiniz.

Tüm gönderilerinizi ya da etiketlenmiş olduğunuz gönderileri gözden geçirme linkine tıkladığınızda hareket dökümüne gidersiniz. Bir gönderiyi beğenmeniz, yorum yapmanız ya da birini etiketlemeniz durumunda bu işlem bu sayfada çıkacaktır. Yaptığınız yorumları bulmak için solda yer alan menüden yorumlar kısmına girmelisiniz. Bunun yanında beğenileriniz görmek adına da beğenmeler menüsüne göz atmanız gerekir. Etiketlendiğiniz fotoğraflar için de fotoğraflar menüsüne girmeniz gerekiyor.

Arkadaşlarının arkadaşlarıyla ya da Herkese açık paylaştığın gönderilerin hedef kitlesini sınırlayabilirsin.  Bu ayar sayesinde gönderiler arkadaşlarınızın arkadaşı ya da genel internet kullanıcılarından gizlenebilir. Bu menü aktif edilse bile arkadaşlarınız eski gönderilerinize erişim sağlar. Dikkatli olmalısınız. Çünkü bu ayarı geri alma şansınız yok.  Yani gönderilerinizin görünme durumunu değiştirmek isteseniz de tek tek işlem yapmanız gerekir.

Benimle kimler iletişim kurabilir menüsünden ise size arkadaşlık isteği gönderebilecek kişileri seçebilirsiniz.  Arkadaşlarınızın arkadaşları ya da herkes seçenekleri bulunur. Aramada beni kimler bulabilir menüsünden ise Facebook cep numarası ya da mail adresi yardımıyla arama yapabilirsiniz. Bu ayarı kullanarak da insanların sizi cep numarası ya da mail adresinden bulmasını veya bulamamasını düzenleyebilirsiniz. Buradan Facebook hesabınızı Google, Yahoo ve diğer arama motorlarına kaydırma şansınız da bulunuyor.

Gördüğünüz gibi Facebook lütfen kimliğini onayla sorununu kolayca çözebilir ve şifre işlemleri ya da gizlilik ayarlarıyla hesabınızı kolayca yönetebilirsiniz.