Son günlerde rakip sosyal medya uygulamalarından bir hayli geriye düşmeye başlayan Twitter, yayınladığı tüm güncellemelere rağmen istediği sıçrayışı bir türlü yakalayamadı. Bunun yerine sosyal medya uygulaması son dönemde daha da durgunlaşmaya başladı. Artık sadece belli bir kullanım oranının üzerine çıkamamaya başlayan Twitter’ın bu durumu sosyal medya uygulamasıyla ilgili olarak yeni birçok iddianın ortaya atılmasına neden oldu. Ortaya atılan iddialarla beraber uzun süredir Twitter’ın satılacağı haberleri gündeme geliyordu. İlk olarak Google’ın uygulamayı satın alacağı ardından ise çok daha farklı bir iddia ele Disney’in uygulamayı satın alacağı da belirtilmişti.

Facebook-Twitter'ı-satın-alıyor

Fakat tüm bu haberlerden sonra en ilginç iddia geçtiğimiz günlerde geldi. Şuan için 2 milyar kullanıcı sayılarını bulan kullanıcı sayısı ile dünyanın en büyük sosyal medya uygulaması olarak gösterilen Facebook’un Twitter’ı satın alacağı iddia edildi. Birçok teknoloji sitesinde yer alan haberlere göre Twitter’ın tıpkı Instagram’da olduğu gibi Facebook tarafından satın alınabileceği de belirtildi. Bir dönem iki rakip uygulama olarak gösterilirken şimdilerde Facebook’un Twitter’ı satın alacağının iddia edilmesi bile aslında iki uygulama arasında ne derece büyük bir yükseliş farkı yaşandığı da ortaya koydu. Bundan sonra Twitter’ın konu hakkında bir açıklama yapıp yapmayacağı da şuan için merak konusu.

Bir önceki yazımız olan Instagram iOS İçin Güncelleme Yayınladı başlıklı makalemizde instagram, Instagram güncelleme ve Instagram İOS hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Twitter Tweet Kaydetme Özelliği Testleri Başladı