Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Facebook. Çin’in nüfusunu bile yakın zamanda açıklanan son kullanıcı sayılarıyla geride bırakan Facebook gördüğü bu ilgiyi karşılıksız bırakmamakta ise kararlı. Zira uygulama kullanıcı sayılarının açıklanmasının ardından dev bir adım daha attı. Son olarak uygulamanın işleyişini düzelten mini bir güncelleme yayınlanmış fakat bu güncellemeyle yeni bir özellik getirilmemişti. Sadece çökme sorunları için yayınlanan düzenleme sonrasında ise Facebook yeni bir kararla daha kullanıcıların karşısına çıktı.

Facebook eklentileri
Facebook’a Spotify eklentisi

Zira uygulama bu kez kullanıcılara yeni bir eklenti getireceklerinin haberini verdi. Söz konusu eklenti ise dünyanın en çok kullanılan müzik kütüphanelerinden biri olan Spotify oldu. Akıllı telefonlarda Facebook kullanımı için düşünülen Spotify artık kullanıcıların mesajlaşırken bir yandan da müzik dinlemesine olanak sağlayacak. Kullanıcılar yeni eklentiye ise daha fazla bölümünden ulaşacak. Yani daha fazla kısmından artık istediğiniz müzikleri seçerek mesajlaşma sırasında müzik de dinleyebileceksiniz. Bununla birlikte seçtiğiniz müziğin albüm kapağı da profilinizde gözükecek. Yeni duyurulan özellikle bir ortaklığa daha giren Facebook bu kez de beğeni toplamayı başaracak gibi. Uygulamanın bundan sonraki adımı merak konusu olmaya başladı bile. Zira artık hemen hemen her güncellemede yeni bir müjdenin verildiğini ve sürekli bir yeniliğin uygulamaya eklendiğini söylemek lazım.

Bir önceki yazımız olan Instagram’ın Yeni Fenomen Kedisi Gimo başlıklı makalemizde Gimo, Gimo Instagram ve Instagram fenomenleri hakkında bilgiler verilmektedir.