Instagram’ın etki alanı son yıllarda biraz daha genişledi. Söz konusu etki alanının genişlemesinin nedeni ise Instagram’ın aylık kullanıcı sayısının sürekli olarak artması. Öyle ki artık bu rakam 400 milyona ulaştı. Hal böyle olunca birbirinden farklı etkinliklerde de Instagram tercih edilmeye başlandı. Büyük firmalardan alışveriş merkezlerine, internet sitelerinden diğer sosyal medya uygulamalarına kısacası hemen her alanda Instagram’ın gücü kullanılmaya başladı. İşte bu durumun son örneklerinden biride forum Mersin alışveriş merkezinde yaşandı.

Instagram etkinlikleri
Forum Mersin Instagram

Mersin’in en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Forum Mersin’in yetkilileri tarafından oluşturulan bu yeni etkinlikte kullanıcılara küçük hediyelerde dağıtıldı. Söz konusu etkinlikte ise Instagram kullanıcıların Forum Mersin merkezindeyken fotoğraf çekmeleri ve belirtilen etiketlerde paylaşmaları istendi. Bunun için oluşturulan noktalarda ise kişilerin çekerek paylaştığı fotoğraflar rozetlerin üzerine basılara çeken kişiye hediye edildi. Kısa sürede büyük bir beğeni toplayan etkinlik giderek yayılınca hedefine de ulaştı. Forum Mersin’in daha fazla tanıtılması için yapılan uygulama sonucunda yeniden bu tarz etkinliklerin yapılacağı da açıklandı. Yeni etkinlikleri zamanı içinse henüz net bir tarih verilmedi. Etkinliğe duyulan ilgiye bakacak olursak kısa süre içerisinde yeni bir etkinlik daha yapılacak. En azından merkezin tanıtımı için bu yolun kullanılmasının daha yararlı ve daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Arda Turan’dan Yandex Çıkışı başlıklı makalemizde Arda Turan, Arda Turan Instagram ve Instagram futbolcular hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Facebook Gelirlerini Son Çeyrekte İkiye Katladı