Instagram gibi dünyaca ünlü bir uygulama elbette yan sanayi diye tabir edebileceğimiz yan uygulamaların ortaya çıkmasına yol açacaktı. Son olarak Instagram’a yardımcı olarak gelen “instagram beğeni botu” tartışmalara yol açacak gibi görünüyor.

Fotoğrafımı Neden Beğenmedin Devrine Son

Bot sistemleri otomatik olarak çalışan ve insana ihtiyaç duymayan yazılım programları için kullanılan bir isim. Bu sistemler günümüzde facebook, twitter ve instagram gibi sosyal medya mecralarında kullanılabiliyor. Beğeni botlarıysa, bu mecralardan yapılan post paylaşımlarının otomatik olarak bazı hesaplar tarafından beğenilmesini sağlıyor.

Yeni Trend Takipçi Sayısı değil, Beğeni Sayısı

Günümüzde artık instagram postlarının beğeni sayıları, takipçi sayısından daha önemli bir durumu geldi. Bu nedenle artık gerçek instagram kullanıcıları, takip etmek istedikleri instagram hesaplarını sahip oldukları kullanıcı sayısını göre değil, paylaştıkları postların beğeni sayısına göre değerlendiriyor.

Kişisel yada ticari olarak kullanılan instagram hesaplarının parayla satın aldıkları takipçileri artık bir işe yaramıyor çünkü kullanıcılar artık sayfaların paylaştığı postların beğeni sayısına daha çok bakıyor. Instagram beğeni botları da burada ortaya çıkıyor.

Bu botlar sayesinde hem sevdiklerinizin fotoğraflarını tam zamanında beğeniyorsunuz hem de iş amaçlı kullandığınız sayfalarınızda paylaşılan postları destekleyebiliyorsunuz.

Sevgilisinden Trip Yediği İçin Yapmış

Gelelim bu botun yazılımını yapan kişiye ve amacına. Instagram beğeni botunu tasarlayan gulzar1996 kullanıcı adlı bir yazılımcı. Bu yazılımcı söylendiğine göre bu botu kendi için yazmış. Sevgisinin instagram’da paylaştığı fotoğrafları zamanında veya hiç beğenmediği için sevgilisiyle kavga ettiği söylenen yazılımcı çareyi böyle bir yazılım yazarak bulmuş.

Şu an için sadece instagram’da kullanılan yazlım ilerleyen günlerde twitter ve diğer sosyal medya mecraları için de kullanılabilecek.

Daha Fazla Oku  Facebook Haber Sayfalarının Reklam Sistemini Değiştiriyor
Arkadaşlarınızın hesabına giderek post bildirimlerini açabilirsiniz.

Bot sisteminin dışında bir de manuel olarak arkadaşlarınızın fotoğraflarını beğenebilirsiniz. Bunu da arkadaşınızın instagram profiline giderek, post bildirimlerini açarak yapabilirsiniz. Böylelikle o arkadaşınız ne zaman bir fotoğraf paylaşsa size bir bildirim gelecek. Böylelikle manuel olarak da arkadaşlarınızın ve sevgilinizin fotoğrafını beğenmekte bir sorunla karşılaşmazsınız.