Geçen sezon istediği gibi bir başlangıç yapmayan sarı kırmızılı takım, ligin gerisinde de istediği performansı ortaya koyamamıştı. Özellikle maddi sorunlar nedeniyle futbolcuların ödemelerinden kulüp ödemelerine kadar birçok konuda sorunlar yaşayan Galatasaray son olarak UEFA tarafından ise cezalandırılmıştı. UEFA tarafından Avrupa kupalarına katılma konusunda 1 yıl ceza alan Galatasaray’ın aldığı bu cezadan sonra ise Galatasaray yöneticileri yeni adımlar atmaya başladı. Zira yönetimden gelen adımlarla beraber kulübün birçok sosyal medya hesabının satışa çıkarıldığı duyurulmuştu. Galatasaray tarafından yapılan açıklamayla beraber başta Instagram hesabı olmak üzere birçok sosyal medya hesabının kullanım hakkının da satılacağının haberi verilmişti.

Galatasaray Instagram
Galatasaray sosyal medya

Sosyal medya hesaplarının satılacağının açıklanmasının ardından ise şimdilerde taraftarın oluşturduğu Galatasaray adına açılmış sosyal medya hesapları kapatılmaya başladı. Taraftarların açtığı Instagram hesabı da kapatılıp bu hesaptaki kullanıcılarda resmi Galatasaray Instagram sayfasına dahil edildi. Tüm bu gelişmeler ise taraftardan tepki çekmişti. Kulübün sosyal medya hesaplarının kullanım hakkını satın alan şirketin ise konu hakkında açıklama yapması gündem oldu. Zira firma henüz Galatasaray’ın sosyal medya hesaplarının kullanım haklarını ellerine almadıklarını açıkladı. Bu açıklamayla beraber gözler bir kez daha sarı kırmızılı takımın kulüp yöneticilerine çevrildi. Galatasaray’ın taraftar gruplarının hesaplarının neden kapandığı ise merak konusu oldu.

Bir önceki yazımız olan Instagram Paylaşılan Hikayeler Nerede Görünüyor? başlıklı makalemizde instagram, Instagram güncelleme ve Instagram Hikayeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Facebook Live İçin Prisma Desteği Kalktı