Sosyal medyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp olmaya başladı. Facebook desteği ile beraber giderek kullanıcı sayılarını da arttırmaya başlayan WhatsApp, geçtiğimiz günlerde ise uzun süredir beklenen güncellemesi için bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada artık beklenen GIF özelliğini kullanılabilir hale getirdiğini açıklayan WhatsApp, bu açıklamasından hemen sonra ise iOS WhatsApp sürümü için güncellemeyi yayınladı.

Instagram-GIF

Artık kullanıma geçen WhatsApp GIF güncellemesiyle beraber uygulamanın çok daha fazla ilgi görmeye başladığını da belirtelim. Sadece hazır GIF paylaşımları değil bunun yanında GIF oluşturma imkanı da sunan WhatsApp’ın söz konusu güncellemesi gözleri bu kez Instagram’a çevirdi.

Uzunca bir süredir Instagram için de GIF desteğinin gelip gelmeyeceği konusunda birçok yorumlar yapılması ve ilk GIF adımının WhatsApp için atılması benzeri bir güncelleme Instagram içinde gelecek mi sorularını akla getirdi. Her ne kadar görsel yönü çok daha ön planda olsa da tam anlamıyla GIF paylaşım desteği bulunmayan Instagram’ın benzeri bir güncelleme sonrasında GIF desteği alıp almayacağı ise şimdilik merak konusu. Fakat Facebook’un son dönemde güncellemelere oldukça sıcak baktığını düşünürsek benzeri bir güncellemenin Instagram için de geleceği düşüncesi ağır basmakta. Instagram’ın bu konuda nasıl bir açıklama yapacağını ise beklemek gerekiyor.

Daha Fazla Oku  O Ses Türkiye’nin Şampiyonu Sosyal Medyayı Salladı