Instagram sürekli kendisini geliştirmesi ve Facebook desteğini de arkasına almasıyla beraber artık adı gelen sosyal medya uygulamalarından biri olmayı başardı. Belli bir noktaya gelmesine rağmen sürekli yeni güncellemeler ve iyileştirmelerle kullanıcıların aktifliğini canlı tutmak isteyen uygulamanın eksik kalan ya da hatalı olan, eleştirilen yönleri de yok değil. Özellikle uygulamadaki en büyük eksiklik sadece akıllı telefon platformları üzerimden kullanılabiliyor olması. Yani eğer ki Instagram’ın web sürümünü kullanmak isterseniz o zaman son güncellemelerle beraber sadece gelen bildirimleri ve kişilerin profillerini görüntüleyebilirsiniz. Ne yazık ki web sürüm üzerinden paylaşım yapmanız mümkün değil. En azından Instagram’ın resmi sürümü üzerinden.

Gramblr Uygulaması kullanımı
Gramblr Uygulaması

Zira bunun için kullanılan birçok üçüncü parti yazılımı mevcut. İllaki web sürüm üzerinden paylaşım yapmak ya da resimlerinizi telefonda değil de bilgisayarda daha profesyonel bir şekilde düzenleyip paylaşmak istiyorsanız bu yazılımları kullanabilirsiniz. Web sürüm üzerinden paylaşım yapmak için en çok kullanılan program ise Gramblr. Gramblr sayesinden bilgisayarınızdan rahatlıkla fotoğraf paylaşımı yapabiliyorsunuz. Peki, uygulama nasıl kullanılacak?

  • Öncelikle Gramblr uygulamasını kendi sitesinden indirmeniz gerekiyor. Ardından exe dosyasını kullanarak kurulum yapmanız ve programı çalıştırmanız gerekli. Programı açarken de Instagram kullanıcı bilgilerinizi kullanmanız gerekebilir.
  • Program açılır açılmaz ise bir menü aracılığıyla fotoğraf ekleme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Resimlerinizi sürükleyerek ana ekrana getirmeniz yeterli. Karşınıza gelen filtre bölümünden düzenlemeler yapıp, istediğiniz fotoğrafı oluşturduktan sonra onay butonuna tıklamanız gerekiyor. Karşınıza bu noktada “Send” butonunun bulunduğu bir sayfa gelecek. Butonun üzerinden ki kutucuğa etiketlerinizi girerek “Send” butonuna basmanız durumunda paylaşım yapılıyor.
Daha Fazla Oku  Instagram Toplu Mesaj Silme Nedir?