Ulu önder Atatürk’ün ölüm yıl dönümde birçok anma töreninin yapılmasının yanı sıra sosyal medyada da birçok etiket açıldı. Her sene olduğu gibi bu 10 Kasım’da da hem sosyal medyada hem de etkinliklerde gündem haline gelen anma törenleri yine günün konusu oldu. Aralarında birçok ünlü isminde olduğu birçok sosyal medya kullanıcısı ise oluşturulan etiketlerden duygularını dile getiren paylaşımlar yaptı.

Instagram ünlüler
İbrahim Tatlıses’in 10 Kasım Mesajı

Bu isimlerden biride ünlü türkücü İbrahim Tatlıses oldu. Kızını da bugün kucağına alan ve aynı zamanda kızının doğum gününü kutlayan ünlü türkücü 10 Kasım ile ilgili duygularını yazdığı mesajıyla ise büyük beğeni kazandı. Mustafa Kemal’in fotoğrafını Instagram hesabından paylaşan İbrahim Tatlıses paylaşımına; “Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümüydü ve Türkiye Cumhuriyetini kurmuş lider bir insanın ölüm yıl dönümüydü. Bir yanda hüzün bir yanda da sevinç… Ve o gün, o saatlerde kızım dünyaya geldi. Hadi bakalım; güler misin ağlar mısın? Ben ikisini bir arada yaşadım. O gün anladım ki; Müslüman Âlemini Allah’ım koruyor. Bazı liderleri de vesile ediyor. Dünya var olalı belli, illa ki bir kurtarıcı göndermiştir. Saymaya kalksak yüzlerce lider sayarız. Örneğin Mustafa Kemal Atatürk’ten başlayabiliriz. Mekânın cennet olsun Atam” ifadelerini ekleyen ünlü türkücü takipçilerinden büyük oranda beğeni kazanmayı başardı. İbrahim Tatlıses’in yanı sıra birçok ünlü isim de Instagram üzerinden paylaşımlar yaparak Atatürk’ü andı.

Bir önceki yazımız olan Saruhan Hünel’e Karşı Sosyal Medya Birleşti başlıklı makalemizde Instagram etkinlikleri, Karagül ve Saruhan Hünel hakkında bilgiler verilmektedir.