Yaz sezonuyla beraber ekranlarda sezon finali dönemi de başladı. Bir dizi program henüz Ramazan ayı başlamadan önce ekranlara veda ederken birçok dizide yeni yeni sezon finali yapmaya başladı. Bu dizilerden birisi de sevilen yapım “Poyraz Karayel” oldu. Bu hafta sezon finali yapan dizide yaşanan gelişmeler ise gerek sosyal medyada gerekse de yazılı basında gündem oldu. Zira dizinin sezon finali epey şaşırtıcı bir şekilde sonlandırıldı. Dizinin başrol karakteri olan Poyraz karakteri sezon sonunda öldü.

İlker Kaleli veda mesajı
İlker Kaleli Instagram

Dizinin hayranlarını da şok eden bu gelişme sonrasında Poyraz karakterini canlandıran İlker Kaleli de Instagram hesabından uzunca bir veda yazısı yayınladı. Yayınlandığı yazıda “İşte bir yolun daha sonu… Kaç adım attık, nerelere girdik, nerelerden geçtik beraber, her şey değişti bu bir çift bot değişmedi. Ayakkabıları ayrı severim ben. Bir insanın seçimlerini, yürüdüğü yolları, sevincini, hayal kırıklığını, koşarak kaçışını, koşarak kavuşmasını, yere nasıl bastığını, ayakta nasıl kaldığını onlar bilir. Gizli bir kayıt makinesi gibi. Görmesini bilene anlatır bütün hikayeyi. Üzerindeki izlerde yazılıdır insanın kim olduğu. Ve ne derlerse desinler, en masum yeridir insanın ayakları. Eller yalan söyler, gözler yalan söyler, kelimeler kandırır ama ayaklar bilmez numara yapmayı, gizlemeyi, kandırmayı… Öylece dururlar tüm yaşadıklarıyla… Bugün ikinci sezon finali. Hep beraber elimizden geldiğince, bir hikaye anlatmaya çalıştık, başka da bir derdimiz olmadı hiçbir zaman. İyi günümüz oldu, kötü günümüz oldu, içeride neler oldu, dışarıdan ne göründü kimse bilmez, bilmemelidir de… Konuşarak kendini anlatmayı pek sevmem ben, bazı hisler, bazı dertler kelimelerden büyüktür. O yüzden susuşumuzun bir anlamı vardı bunca zaman. Sustum sadece. Söyleyecek bir şeyim olmadığından değil, bu kadar iftira ve karalamanın içinde sadece “durmak” doğru olduğundan. Hayret ve şaşkınlık içinde… Neyse… Sadece çok ağır bedeller ödeyerek bugünlere geldik, en yakınımızdan en uzağa, bilen biliyor, yine de çok konuşmaya gerek yok. En zor günlerimde, benden desteğini esirgemeyen, öyle ya da böyle, gerçeği merak eden, gelen, mesaj yollayan, bir şeyler yapan tüm dostlara, canlara; içinizin güzelliği, koşulsuz yoldaşlığınız en büyük ödülümdür. Ve doğru her zaman yolunu bulur. Saygılar ve sevgiler. Emeği geçen herkese çok teşekkürler… Kendinize iyi bakın…” ifadelerini kullanan ünlü isim böylece diziye veda etti. Konu hakkında gelen sorulara ünlü isimden her hangi bir cevap ise gelmedi.

 

Bir önceki yazımız olan Hangi Durumlarda Instagram Şifresinin Değiştirilmesi Gerekir? başlıklı makalemizde Instagram güvenlik, Instagram şifre değişikliği ve Instagram şifre değiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.