Facebook, güncelleme dönemine adeta geçiş yapmış oldu. Ana uygulama için yayınlanan güncellemeler bir yana, uygulama kendisine ait olan diğer sosyal medya güncellemelerini de sıklaştırmaya başladı. İlk olarak WhatsApp için yayınlanan yeni güncellemeler hemen sonrasında Instagram’ın güncellemeleri derken, artık sosyal medya devinin haftada bir güncelleme almaya başladığını gördük. Bu şekilde Facebook güncellemelerine katılan Instagram, her hafta yeni bir güncelleme daha yayınlamaya başladı. Artık haftalık olarak yeni güncellemeler yayınlamaya başlayan sosyal medya devinin son olarak Instagram 10.34 sürümünü yayınlayacağını duyurdu. Hatta güncelleme birçok bölge için yayına girdi. Peki, yeni güncellemenin getirdiği yenilikler neler olacak?

Instagram 10.34 Sürümü Detayları

Bu sürümün en önemli değişikliği yeni mesaj sistemi olacak. Yeni mesaj sistemi sayesinde kullanıcıların görsel cevaplama kullanmaları sağlanacak. Görsel cevaplama sistemi daha önce duyurulmuştu. Fakat bu sürümle beraber yeni özelliğin nasıl kullanacağı ve ne gibi detaylar kullanılacağı konusunda bilgiler verilmiş durumda.

Instagram 10.34

Instagram 10.34 sürümüyle gelecek olan bu özellikte, bir mesaja yeniden cevap verirken görsel metinleri doğrudan gönderebileceksiniz. Bu kısım zaten bilinen kısım. Asıl yenilik ise mesaj gönderim sisteminde. Yeni cevaplama sisteminde kullanıcılar, gelen görselleri cevaplarken bu görseller gönderilen cevap metninin içerisine eklenecek. Çıkartma olarak eklenecek olan bu gönderilen hem mesajı hem de cevabı bir araya getirdiğini göreceğiz. Instagram 10.34 sürümü sonrasında kullanıma girecek olan yeni sistemde, çıkartma olarak eklenecek olan görselleri boyutlandırma ve şekillendirme mümkün.

Yeni sürümler beraber gelecek ana güncelleme bu olacak. Fakat tek güncelleme bu olmayacak. Bunun dışında, yeni çıkartma ve yeni animasyonlarda uygulama ekleniyor. Yüz filtrelerinin yenilenip yenilenmeyeceği konusunda ise bir bilgi yok. Yeniliklerin bu kadar ile sınırlı sunulacağı belirtilmiş olsa da ek olarak sistem iyileştirmeleri sunulduğunu da söylemek gerekiyor. Bu iyileştirmeler canlı yayınlarda yaşanan çökme sorunlarının önüne geçilmesine neden oluyor.

Daha Fazla Oku  Instagram Ürün Satışında Etiketin Önemi

Instagram 10.34

Yeni güncelleme sonrasında hikayeler kısmında da yaşanan çökme sorunlarının giderildiğini belirten düzenlemeler söz konusu. Hem yeni cevaplama sistemini kullanıma alacak olan uygulamanın hem de hata ve performans iyileştirmeler aldığını göreceğiz. Şu an için yayında olan güncellemeyi henüz indiremediyseniz bir süre daha beklemeniz gerektiğini de belirtelim. Öyle ki yine güncelleme bölge bölge yayınlanmakta.