Instagram’ın son dönemin en popüler uygulamalarından biri olduğunu artık söylemeye bile gerek yok. Zira uygulama 400 milyonun üzerinde kullanıcıya hitap ederek aslında ne kadar popüler bir uygulama olduğunu gözler önüne seriyor. Tabi Instagram’ın bu kadar büyük bir platform haline gelmesi artık uygulama içerisinde kullanıcıların daha fazla ilgi çekme isteklerinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Her geçen gün uygulamaya duyulan ilgi de biraz daha artış gösterirken kullanıcılarında popüler olma yarışı biraz daha kızışıyor.

Instagram 2016 en popüler etiketler
Instagram 2016

Tabi Instagram’da fenomen olmak ya da en azından popüler olmak içinde mutlaka belli kurallara uymanız gerekiyor. Ancak bu şekilde hesabınıza daha fazla kullanıcı çekebiliyorsunuz. Bu noktada en çok dikkat edilmesi gereken kuralların başında da etiket kullanımı geliyor. Diğer kullanıcıların hesabınızı fark etmesi ve paylaşımlarınızın daha fazla kişiye ulaşması için mutlaka gerekli olan etiket kullanımı aslında fenomen olma yolunda ilk adım diyebiliriz. Bu noktada ise sürekli olarak güncel etiketleri takip edip paylaşımlarda da bu etiketleri kullanmak oldukça önemli. 2016 yılı ilk çeyreği için açıklanan en güncel en ilgi çeken etiketler ise şöyle:

“#love #instagood #me #smile #follow #cute #photooftheday #tbt #followme #yesimmutlucom #girl #beautiful #happy #picoftheday #instadaily #food #swag #amazing #fashion #igers #fun #summer #instalike #bestoftheday #smile #like4like #friends #instamood #selfie #nofilter  #webstagram #follow4follow #iphoneonly #instago #pretty #l4l #my #style #family  #instacool #life #hair #instafollow #likeforlike #eyes #christmas #20likes #funny #colorful #sun #bored #look #lol #tweegram #all_shots #nice #cool”

Daha Fazla Oku  SocialBrands İle Sosyal Medya Analizi