Artık güncelleme haberlerinde açık ara en üstlerde yer almaya başlayan Instagram son dönemde aldığı güncellemeleri bir bir arttırmaya başladı. İlk günlerde sadece sistemsel güncellemeler yayınlayan uygulama şimdilerde ise hemen her seferinde uygulamaya yeni bir özellik daha eklenmesini sağlıyor. Bu noktada söz konusu uygulamanın son güncelleme haberlerinden biride bugün geldi. İlk olarak Android sürüm için yayınlanan yeni güncelleme ile beraber çok daha kullanışlı hale gelen Instagram, 9.7.5 sürümü olarak yayınlanan bu güncelleme ile beraber de uzun süredir en gözde özelliklerinden biri olan resimlerin hikayesi özelliği için yenilenmeler yayınladı.

Instagram-9.7.5-Sürümü

Bu güncelleme ile beraber uygulamaya gelen ilk yenilik ise Boomerang yeniliği oldu. Resimlerin hikayeleri için anlık ileri geri videolar çekmenize olanak sağlayacak olan yeni özelliğin yanı sıra Instagram’ın bahsetme özelliğini de güncelleme olarak yayınladığını da belirtelim. Her iki güncellemenin hedefi de doğrudan resimlerin hikayesi olurken yayınlanan yeni güncellemelerin kullanımlarının ise oldukça basit olduğunu da belirtelim. Zira söz konusu güncelleme ile beraber artık Instagram resimlerin hikayesi özelliğine yeni butonlarda eklemeye başladı. Boobmerang özelliğini kullanmak için yapmanız gereken sadece resimlerin hikayesi paylaşımlarında yer alan yeni botunu kullanmak. Bu şekilde kolaylıklar resimlerin hikayesi özelliğini için yeni özellikleri de aktif edebiliyorsunuz. Bundan sonraki güncelleme için Instagram’ın planının ne olduğu ise şimdiden merak konusu.

Bir önceki yazımız olan Instagram Android Donma Sorunu başlıklı makalemizde donma sorunu, Instagram android ve Instagram Donma Sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Oku  Sosyal Medyanın Tercihi Londra Oldu