Kullanıcılar için sunduğu özellikler kadar, kendi aktifliğini attırmak içinde adımlar atan Instagram son olarak sunduğu etiket takip sistemini kullanıma açmıştı. Söz konusu özelliğin kullanıma girmesinden sonra ise bu kez uygulamanın kendi aktifliğini arttırmak için yeni bir sisteme geçeceği ortaya çıktı.

Üstelik bu kez yeni sistemin kullanıcılar tarafından çok olumlu olarak karşılanması beklenmiyor Akış düzenini değiştirecek olan yeni güncellemenin getireceği yenilik paylaşımlar arasındaki düzeni de bozabilir. Diğer bir yandan beklentilerin aksine söz konusu özellik uygulamanın aktiflik oranlarını çok daha fazla da arttırabilir. Hemen bu yeni özelliğin detaylarına geçelim.

Instagram Sizin İçin Önerilenler Akışa Geliyor

Son olarak sene başında sosyal medya uygulaması akış sisteminde bir değişikliğe adım atmış ve kronolojik sırada bir değişikliğe adım atmıştı. Yeni sistemde ana paylaşımların hemen üst kısmında bu alanda en çok gösterilen paylaşımlara yer verilmişti. Şimdi ise akış sisteminde bir değişiklik söz konusu olacak gibi duruyor.

Instagram Akış

Instagram yeni güncellemesi sonrasında akış sisteminde sizin için önerilenler kısmını gösterecek. Yani diğer bir söylemle kronolojik sıralamada yine bozulmalar olduğunu göreceğiz. Önerilen paylaşımların ön plana çıkarılması, hiç tanımadığınız kullanıcıların bile paylaşımlarının gösterilmesi anlamına geliyor. Tabii ki adından da anlaşılacağı gibi bu özellik, Instagram uygulamasındaki alışkanlıklarınıza göre şekillenecek.

Gezdiğiniz profiller, yaptığınız aramalar ve benzeri şekilde uygulamada yaptığınız kullanımlara göre öneriler oluşturulduğunu göreceğiz. Bunun için daha nasıl bir adım atılır tartışılır ancak güncellemenin denemelerinin çoktan başladığını belirtelim. Özellikle Instagram’ın deneme ülkeleri için bu güncellemeyi kullanıma aldığı da iddialar arasında. Güncellemenin yayınlaması sonrasında uygulamanın nasıl tepkiler alabileceği ise başka bir merak konusu. Öyle ki akıştaki değişiklikler genelde kullanıcılar tarafından olumlu olarak karşılanmıyor.