Sosyal medya kavramı her geçen gün biraz daha genişlemeye başladı. Zira artık sürekli yeni sosyal medya uygulamaları ile karşılaşmaya başladık. Bu uygulamalar arasında çıkış yaptığı ilk andan beri ilgiyi üstünde toplamayı başaran uygulamalardan birisi de Instagram uygulaması. Yayınlandığı ilk andan bu yana 6 senelik tarihinde sürekli olarak yükseliş yaşamış olan Instagram, rakipleri çoğalmasına karşı ardı ardına yayınladığı son güncellemelerle beraber yükselişini devam ettirmeyi başardı.

Instagram-Alışveriş-güncellemesi

Facebook desteğiyle beraber giderek büyüyen Instagram geçtiğimiz günlerde ise yepyeni bir güncelleme daha yayınlayacağını duyurdu. Şu an için test aşamasında olan yeni özellikle beraber Instagram artık alışveriş güncellemesine sahip olacak. Alışveriş sistemi olarak bilinen yeni sistemle beraber Instagram artık resimlerin içerisinde yer alan ürünlere etiketlerle link verilmesini sağlayacak. Bu sayede resimde yer alan etikete tıklayarak doğrudan ürünün sayfasına gidebileceksiniz. Instagram alışveriş dönemini başlatacak olan yeni güncelleme ile beraber özellikle butik hesapların Instagram deneyimi de değişecek gibi.

Daha önce Instagram ticaret hesapları sistemi için satın al butonları ve benzeri sistemlerden bahsetmişti. Bu güncellemelerin gelmemesine karşın Instagram için şimdilerde alışveriş etiketlerinin gelmesi butik hesapların çok daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak gibi. Instagram ticaret sistemini geliştireceği düşünülen ve belki de Instagram için e ticaret dönemin başlatacak olan güncellemenin ne kadar beğeni toplayacağı ise güncellemenin yayınlanmasından sonra ortaya çıkacak gibi.

Daha Fazla Oku  Telefon Rehberindeki Kişileri Instagram Hesabına Ekleme