Instagram’da çok daha etkileyici paylaşımlar yapmak ve kullanıcıların ilgisini çekerek daha fazla takipçi kazanmak için genelde resimlerde filtre düzenleme uygulamaları kullanılıyor. Instagram paylaşımlarında doğrudan uygulamanın kullanıcılara sunduğu resim düzenleme filtrelerini kullanarak resimlerinize renk düzenlemeleri, efekt ekleme, açıklama ekleme gibi birçok özelliği gerçekleştirebiliyorsunuz. Aslında çok daha başarılı paylaşımlar yapmaya imkan tanıyan filtrelerin Instagram’a bu kadar önem görmesiyle beraber uygulamada da birçok paylaşımlarında mutlaka filtrelere yer veriyor. Fakat bazı durumlarında filtre kullanımlarında kullanıcılar hata mesajlarıyla da karşı karşıya kalabiliyor.

Instagram Android

Özellikle Android Serisinde Bu Sorun Mevcut

Genelde Android işletim sistemlerinde yaşanan filtre sorununda ise kullanıcıların resimlerine filtre uygulamalarında resimlerinin tamamen kararması ya da gri hata ekranı almalarıyla sonuçlanıyor. Peki, sorun nasıl çözülüyor?

  • Sorunu çözmek için Instagram tarafından da önerilen bir sistem var. Instagram tarafından da önerilen bu sistem güncelleme. Zira sorunun ana nedeninin güncelleme olduğu belirtiliyor. Instagram’ın bu sorunu çözebilmek için kullanıcılara yaptığı öneride öncelikle uygulamanın tam olarak güncel olduğundan emin olmanız gerektiği belirtiliyor. Zira hemen her güncellemede filtre düzenlemeleri de yapıldığı için bazı güncelleme sürümlerinde filtre sorunları yaşanıyor. Bu nedenle öncelikle Instagram’ın en güncel versiyonunu kullandığınızdan emin olun.
  • Ardından ise kontrol etmeniz gereken bir diğer nokta mobil veri bağlantısı. Zira mobil veri kullanırken mobil veri paketlerinizden tasarruf etmek için arka plan sınırlamaları kullanmanız durumlarında da resimlerinize filtreler uygularken sorunlar yaşanabiliyor. Bu nedenle kablosuz bağlantı ile bir kez daha deneme yapmanız yararlı olacaktır.
  • Son olarak sorun devam ediyorsa uygulamayı bir kez silip telefonunuzu yeniden başlatıp en güncel Instagram sürümünü yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Daha Fazla Oku  Karadayı Dizisine 100.Bölüm Kutlaması