Facebook tarafından satın alındıktan sonra ilk etapta Facebook’un alt uygulamalarından biri olarak gösterilen Instagram kısa süre içerisinde sosyal medya devlerinden biri halin gelmişti. 40 milyon kullanıcı sayılarındayken çok kısa bir süre içerisinde 500 milyon kullanıcı rakamlarına da ulaşan Instagram’ın şimdilerde ise dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında gösterildiğini belirtmek gerek. Tabi Instagram’ın ilk yayın döneminden bu anına kadar tek değişen özelliği de kullanıcı sayıları olmadı. Bunun dışında Instagram’ın sisteminde barındırdığı özelliklerinde bir hayli değişim gösterdiğini söylemek gerekiyor. Özellikle son yıllarda Instagram özellik konusunda artık kendisini aşmaya başladı.

Instagram canlı yayın güncellemesi
Instagram canlı yayın güncellemesi

Hikayeler Bölümü Yeni Bir Uygulama Haline Geldi

Instagram’ın ardı ardına yayınlandığı birçok güncellemeden sonra Instagram’ın hikayeler bölümü olarak yeni bir sınıf oluşturduğunu da söylemek gerekiyor. İlk etapta Snapchat özelliği olarak bilinen Instagram’ın daha sonra ise hikayeler için birçok güncelleme yayınlaması sosyal medya uygulamasını başka bir boyuta çıkarmıştı. Tüm bunlardan sonra ise uygulama son olarak canlı yayın özelliği ile gündeme geldi.

Instagram’ın bir diğer büyük güncellemesi olan canlı yayı özelliği ise şu an tamamlanmadı. Zira canlı yayın özelliği hala istenen seviyede değil. Özellikle Instagram’ın Android sürümünde henüz canlı yayın özelliği yer almıyor. Güncelleme sayfasında da Instagram’ın “Çok yakında” olarak gösterdiği canlı yayın özelliğinin çıkış tarihi konusunda da henüz bir bilgi yok. Fakat Android işletim sisteminde canlı yayın süresinin gecikmeyle beraber biraz daha uzatılacağı düşünülüyor. Instagram’ın Android sürümünün canlı yayın özelliği için farklı bir çalışma yapıp yapmayacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

Daha Fazla Oku  Başbakan Ahmet Davutoğlu Instagram’ın Yeni Üyesi Oldu