Android akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamalardan biri Instagram uygulaması olarak biliniyor. En çok indirilen ve en fazla süre geçirilen uygulamalar listesinde sürekli zirve noktalarda yer alan uygulamanın, Android sürümü için düzenli olarak büyük güncellemeler yayınlanıyor. Hikayeler canlı yayın özelliği gibi büyük güncellemeler bir yana, uygulamanın mini güncellemeler yayınladığını da görüyoruz. Sürekli olarak yayınlanan mini güncellemelere bir yenisi daha eklendi. Yeni gelen güncelleme sonrasında ise sürüm notları yayınlandı ve değişiklikler açıklandı. Instagram Android güncellemesinin detaylarına geçelim.

Instagram Android Güncellemesi İle Neler Değişti?

Yeni güncelleme bahsettiğimiz gibi büyük bir değişiklik ve yeni bir özellik getirmiyor. Öncelikle daha önce yayınlanan yüz filtreleri Android işletim sistemi içinde kullanıma girdi. Bunun dışında Instagram Android güncellemesiyle beraber hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri de yapıldığı açıklandı. Hata düzeltmeleri konusunda sistemsel iyileştirmeler yapıldığından söz ediliyor. Özellikle canlı yayın kısmında yaşanan sorunların ve uygulamadan atma sorunlarının giderildiği belirtiliyor. Ayrıca genel olarak performans iyileştirmeleri konusunda da düzenlemeler yapıldığı da sürüm notları içerisinde yer aldı.

Instagram Android

Tüm bunların dışında Instagram Android mini güncellemesinden sonra, uygulamada bazı sorunların yaşandığını belirten kullanıcılarda var. Mini güncelleme sonrasında uygulamaya giriş yapamayan ya da uygulamadan atma sorunlarıyla karşılaşan kullanıcıların ise temiz kurulum yapması gerektiği belirtiliyor. Instagram’ı tamamen silip en güncel sürümü yeniden yüklemeniz sorunu çözecektir. Bunun dışında sorununuz devam ederse yorum kısmında bize ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Oku  Maria Sharapova Takipçilerinin Desteğini Almaya Başladı