Instagram’a yeni güncellemeler ile beraber her geçen gün uygulama ile ilgili yeni bir detay daha ortaya çıkmaya başladı. Özellikle son dönemde sürekli güncellemeler almasından mı yoksa artık ince ayrıntılara da dikkat edilmesinden mi bilinmez ama kullanıcılara en iyi sosyal medya deneyimini sunmak için Instgaram’ın birçok geliştirme yaptığını da söylemek gerekiyor. Instagram’ın bu şekilde kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklardan birisi de asıl fotoğrafları kaydet özelliği. Söz konusu özellik kullanıcıların sürekli olarak fotoğraflarını yedeklemek için Instagram’a gönderdiği mesajlar sonrasında Instgaram tarafından getirilmiş bir özellik.

Instagram-Asıl-Fotoğrafları-Kaydet

Asıl Fotoğrafları Kaydet Nedir?

Asıl fotoğrafları kaydet özelliği Instagram’ın en beğenilen özelliklerinden biri. Zira söz konusu özellik sayesinde düzenleme yapıp Instagram hesabınızdan yaptığınız paylaşımlarda yer alan fotoğraflar aynı anda fotoğraf galerinizde oluşturulan Instagram albümlerinin içerisinde de kayıt ediliyor. Instagram için oluşturulan bu albüme kaydedilen fotoğraflarda haliyle doğrudan yedeklenmiş oluyor.

Asıl Fotoğraf Kaydet Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bir nevi fotoğrafı yedeklemek için kullanılan özelliğin nasıl açık konuma getirileceğinden bahsedelim. Bu işlem için ilk olarak yapmanız gereken Instagram profilinize giriş yapmanız gerekiyor. Instagram profilinize giriş yaptıktan sonra ise profilinizden ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Daha sonra ise karşınıza gelen ayar menüsü ekranından “asıl fotoğrafı kaydet” özelliğini açık konuma getirmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra fotoğraflarınız artık kayıt altına alınacaktır. Android işletim sistemlerinde fotoğrafların kayı işleminin biraz sürebileceğini de belirtelim.

Daha Fazla Oku  Ünlüler Alaattin Çağıl’ın Peşine Düştü