Görsel yönünün ön planda olması, görsel yönünün yanı sıra mesajlaşma özelliklerinin de artık beklenenin çok daha üzerinde bir profesyonelliğe ulaşması Instagram’ı son dönemin en gözde sosyal medya uygulamalarından biri haline getirdi. Instagram’ın bu kadar çok popülerliğini arttırması ise aslında sosyal medya uygulamasını kullanan kullanıcıların da popülerliğini arttırmaya başladı.

İlk olarak Vine platformu ile ortaya çıkan fenomenlik kavramıyla beraber artık sosyal medya uygulamalarının ünü kadar sosyal medya uygulamalarını kullanan kullanıcılarında ünü ön plana çıkmaya başladı. Öyle ki Instagram üzerinden fenomen olan birçok kullanıcı sadece sanal dünyada değil real dünyada da popüler olmaya başladı. Bu şekilde Instagram fenomenliği ile beraber yeni projelerde yer alan ve bir artık ünlü olmayı başaran da birçok kullanıcı görmeye başladık.

Hal böyle olunca Instagram’da fenomen olma konusu tüm bu durumlar göz önüne alındığında en çok önem verilen konulardan da biri olmaya başladı. Peki, fenomen olmak için nasıl bir yol izlemek gerek? Hangi yöntemleri kullanmak takipçi sayılarımızı arttırmamızı sağlayacaktır? Bakalım.

Bu noktada diğer birçok yöntemin aksine bu sefer Instagram beğeni oranlarının takipçi sayılarına ne kadar etki ettiğine bakacağız. Instagram’da beğeni kazanmamızın bize sağladığı artılar ise şöyle;

Paylaşımların Öne Çıkmasını Sağlar

Instagram’da yaptığınız paylaşımlar doğrudan Instagram tarafından da incelenmekte. Yani yapılan bir paylaşımın oldukça yüksek oranda beğeni alması ve oldukça yüksek görüntüleme sayısı olması Instagram’ın da dikkatini çekiyor. Bu durumda paylaşımlarınız Instagram tarafından da kullanıcılara önerilen paylaşımlar haline gelmekte. Sadece keşfet özelliğinde bile beğeni toplayan paylaşımlarınızın görüntülenmesi hesabınıza çok daha fazla kullanıcı gelmesi anlamına geliyor. Haliyle bu durumda da çok daha fazla kullanıcı hesabınızı takip etmeye başlıyor. Takipçi kazanma konusunda en iyi yöntemlerden birisi de bu.

Daha Fazla Oku  #ComeSeeTurkey Heyecanı Başarıyla Sonlandı

Instagram-beğeni

Hesabınızın Değerini Arttırır

Bunun dışında paylaşımlarınızın takipçilerinizden yüksek oranlarda beğeni alması sadece beğeni alan paylaşımın değil Instagram hesabınızın da değerinin artmasını sağlayacaktır. Instagram hesabınızın değerinin artması durumunda yine keşfet özelliği ve önerilen hesaplar bölümünde Instagram hesabınız görüntülenecektir. Bu sayede çok daha fazla takipçi kazanabilirsiniz ki zaten bu durumda takipçi sayınız birden yükselişe geçmiş olacak.

Instagram hesabı için oldukça önemli olan beğeni durumunun Instagram takipçi kazanma konusunda da bu kadar artısının olması bir soruyu daha akla getiriyor. Akal gelen bu soru ise beğeni oranlarının arttırılması için neler yapılabileceği.

Beğenii Arttırmak içinde deneyebileceğiniz birçok yöntem var. Tüm bu yöntemler neler bakalım.

instagram-beğeni-arttırma

Paylaşılan Fotoğraflarda Hikayelere Yer Vermek

İlk olarak daha fazla beğeni kazanmak için paylaştığınız fotoğrafların açıklamalarına önem vermeniz gerekiyor. Açıklama kısmında resmin hikayesine yer vermeniz takipçilerinizin bu paylaşıma daha fazla ilgi göstermesini, haliyle daha fazla beğeni kazanmanızı sağlayacaktır. Yapılan anket çalışmalarında da paylaşımlara paylaşımın hikayesini açıklama olarak eklemenin de oldukça büyük bir etkisi olduğu da ortaya çıkmış durumda.

instagram-beğeni

İlgi Çeken Fotoğraflar Paylaşmak

Akıllı telefon kameralarının değişmesiyle beraber artık Instagram paylaşımlarında çok kaliteli, ilgi çeken efektlerle canlandırılmış olan paylaşımlar görebiliyoruz. Paylaşımların çok daha fazla ilgi görmesini sağlayan bu düzenlemeler beraber resimlerde yapılacak özgün değişiklikler paylaşımlarınızın beğeni oranlarını da bir hayli arttıracaktır.

Sırf bu durum için bazı kullanıcıların sanatsal resimler oluşturduklarını ve bu tip hesaplarında bir hayli beğeni topladığını da belirtelim.

Beğeni Hizmeti Almak

Son olarak beğeni arttırmak için kullanılabilecek olan bir diğer yöntem ise gerçek beğeni almak olacaktır. Bu alanda en iyi hizmeti veren güvenilir beğeni satış siteleri aracılığıyla gerçek beğeni satın alabilir ve bu şekilde de hesabınızın beğenilme oranlarının arttırılmasını sağlayabilirsiniz. Günümüzde beğeni kazanmak için en çok tercih edilen yöntemlerden de birisi bu yöntem olarak biliniyor.

Daha Fazla Oku  Batuhan Karadeniz Paylaşımına Açıklık Getirdi

Bir önceki yazımız olan GIF Özelliği Instagram’a Gelir Mi? başlıklı makalemizde GIF, GIF güncellemesi ve Instagram GIF hakkında bilgiler verilmektedir.