Direkt olarak hayır diyebiliriz bu soru için. Zira Instagram bir uygulamadır ve telefonlar için geliştirilmiştir. İlk olarak iOS için geliştirilen ve sadece iPhone kullanıcıları arasında popüler olan bu uygulama, bir süre sonra Android dünyasında ki yerini de aldı. Zaten popüler olan Instagram bu andan sonra daha da popüler bir hâl almaya başladı.

Uygulamaları Ücretsiz Olarak Kullanabilirsiniz

Bu uygulama gerek iOS işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden gerekse de Android işletim sistemli cihazlarınız üzerinden kullanılabilir. Bilgisayar üzerinden herhangi bir şekilde fotoğraf paylaşımı yapmak mümkün olmuyor. Bu nedenle mutlaka cep telefonlarınız üzerinden kullanabilir ya da iPad tabletiniz üzerinden kullanabilirsiniz.

Tabii bunun asıl amacı telefon üzerinden çekilen fotoğrafları paylaşmak olduğu için zaten bilgisayar üzerinden kullanılması mantıklı gelmiyor. Amaç, telefon ile çekilecek olan fotoğrafların anında internet üzerinden paylaşılması. Eskiden Facebook ve Twitter gibi siteler üzerinde yapılan paylaşımlar her ne kadar hâlâ daha yapılıyor olsa da, Instagram doğrudan fotoğraflara özgü bir site olarak hizmet sunuyor.

Yani, İnstagram sisteminin amacı doğrudan cep telefonu ile çekilen fotoğrafları doğrudan paylaşmak. Bu nedenle de bilgisayar üzerinden bu uygulamayı kullanmak mümkün durumda olmuyor.

Daha Fazla Oku  Instagram Hikayeler Özelliği Rekora Koşuyor