Geçtiğimiz günlerde resimlerin hikayesi güncellemeleri ile gündeme gelen Instagram 9.7.5 sürümüyle beraber resimlerin hikayesi özelliğine birçok yenilik eklemişti. Paylaşımlarda GIF kullanmaya imkanı, resimlerin hikayelerine kullanıcı etiketleri eklemek, paylaşımlarda dışarı link verme gibi birçok yenilik sunmaya başlayan Instagram’ın söz konusu güncellemesi büyük oranda da beğeni topladı. Resimlerin hikayesi özelliğine birçok yenilik ekleyen söz konusu güncellemeden sonra yeni özelliklerin kullanımında ise bazı kullanıcılar sorunlar yaşadığını belirten mesajlar göndermeye başladı.

instagram-9-8-güncellemesi

eni Güncelleme Geldi

Instagram’da paylaşım yapmak istenildiğinde donma sorunları, yapılan paylaşımların gözükmemesi ve sürekli olarak uygulamanın çalışmayı durdurdu hatası vermesi gibi birçok hata mesajı da gelmeye başladı. Gelen tüm hata mesajları ile beraber yeni güncellemeden sonra sistemsel sorunlar yaşadığı düşünülen Instagram için sonunda beklenen güncellemede yayınlandı.

Yeni bir özellik getirmeyen sadece var olan tüm bu sorunları çözmeye yönelik olan yeni güncellemenin yayınlanmasıyla beraber Instagram sürümü de 9.8 sürümü oldu. Yaşanan donma sorunlarının giderildiği belirtilse de şu an için paylaşım yapma sırasında hala ufak tefek sorunlarda yaşanabiliyor. Instagram’ın ise bundan sonraki aşamalarda yaşanan sorunları düzeltmek için bir dizi güncelleme daha yayınlayacağı görüşü var. Fakat yayınlanan tüm bu güncellemelerle beraber uygulamaya yeni özelliklerde gelir mi merak konusu.

Daha Fazla Oku  Instagram’dan Sonra Viber De Çin’de Yasaklandı