Dünya üzerinde en çok kullanılan ve popülerliği gün geçtikte artan fotoğraf ve video paylaşım ağı Instagram, multimedya odaklı mesajlaşma uygulaması Bolt’u sınırlı sayıdaki ülkede kullanıma soktu.

Bir mesajlaşma uygulaması olarak tanıtılan Bolt, aslında kullanıcıların birbirleriyle fotoğraf ve video paylaşmasını gerçekleştirmek için geliştirilen bir uygulama. Snapchat’e benzerlikleriyle dikkat çeken Bolt’a telefon numaranızla kayıt olmanız gerekli. Telefonunuzdaki diğer Bolt kullanıcıları da otomatik olarak algılanıyor ve Bolt üzerinden iletişime geçilebilir hale geliyor.

instagram-bolt-2-970x0[1]
Bolt’u diğer uygulamalardan ayıransa daha önce çekilen fotoğraf ve videoların paylaşılamıyor olması. Yani sadece o an çektiklerinizi paylaşmanız mümkün oluyor. Ayrıca Bolt ile yapılan paylaşımlar yalnızca karşınızdaki kullanıcıya özel oluyor, birden fazla kullanıcıya gönderi yapılamıyor. Paylaşımlarda ise sadece göndermiş olduklarınız kayıt ediliyor. Gelen paylaşımlar kayıt edilmiyor.

Bolt uygulaması şu an için yalnızca Singapur, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da kullanıma sunuldu ve bir çeşit deneme sürecinde denilebilir. Deneme sürecinin ardından tüm dünyada kullanılabilir hale gelecek.

Daha Fazla Oku  Galatasaray’ın Golü Sosyal Medyayı Salladı