Sosyal meydanın sık kullanılan ve en aktif uygulamalarından biri olan Instagram, son yıllarda çok konuşulan adımlar atmaya başladı. Sürekli aktiflik oranı artan uygulamanın, sık sık güncellemeler yayınladığı da bilinen bir gerçek haline geldi. Artık güncelleme yayınlanmadığı zaman konuşulan ve garipsenen uygulamanın son olarak ise Cadılar Bayramı kapsamında bazı güncellemeler yayınlandığı görüldü. İlk olarak Superzoom özelliğinin duyurulduğunu gördük. Kullanıcıların zoom efektini kullanarak korku havası vermelerini sağlayan paylaşımları sunan Superzoom ise tek yenilik olmadı. Bunun yanında Cadılar Bayramı için bazı özel araçlarda yayınlandı. Özellikle hikayeler bölümünü bir hayli renklendiren bu araçlar ise filtreler ve çıkartmalar oldu.

Instagram Cadılar Bayramı Çıkartmaları

İlk olarak uygulamanın yayınladığı Cadılar Bayramı çıkartmalarından bahsedelim. Cadılar Bayramı çıkartmalarında, bugüne özel birçok objeye yer verildiği görülüyor. İlk olarak korkunç bir surata sahip balkabağı çıkartmaları öne çıkıyor.

Instagram Cadılar Bayramı

Bunun dışında zombi kolları, gözden oluşan şekerler ve benzeri birçok çıkartma yayınlandı. Korku komedi türünde gösterebileceğimiz birçok çıkartma yayınlayan uygulamanın, bu çıkartmaların kullanımları içinde görseller paylaştığını gördük. Superzoom ve çıkartmalarda tek yeni özellik olmadı. Bunun dışında bir de yüz filtreleri yayınlandığını gördük.

Instagram Cadılar Bayramı Yüz Filtreleri

Cadılar Bayramı için yayınlanan yüz filtreleri de bir hayli konuşulacak gibi duruyor. Yüz filtrelerinde de birçok farklı efekt kullanılmış durumda. Zombi yüz filtresi, canavar yüz filtresi, hayalet yüz filtresi gibi birçok seçenek sunulduğunu gördük. Üstelik bu yüz filtreleri için uygulanan temalarında oldukça başarılı olması dikkat çekiyor.

Instagram Cadılar Bayramı

Yüz filtrelerin genel olarak arka temalarında ise karanlık yüzeylerin kullanılmakta. Yine korku komedi tarzında yüz filtrelerine yer verildiğini ve temalarında bu şekilde seçildiğini belirtelim. Hem çıkartmalar hem yüz filtreleri hem de superzoom özelliğinin yayınlanan son güncelleme sonrasında kullanıma girmiş olduğunu da ekleyelim.