Instagram için geçtiğimiz günlerde yeni güncelleme açıklamaları yapıldı. Instagram tarafından yapılan açıklamalarla beraber ilk olarak yeni güncelleme için canlı yayın özelliğinin düşünüldüğü açıklandı. Canlı yayın özelliği olarak belirtilen güncellemede Instagram için Facebook Live benzeri bir canlı yayın özelliğinin kullanılacağı belirtilmişti. Canlı yayın güncellemesi konusunda Instagram tarafından detaylı bir tanıtım yapılmayınca yeni güncelleme için de beklentiler konusunda birçok haber yapılmıştı. İddialara göre canlı yayın özelliği için Instagram’ın daha çok Vine benzeri bir sistem ile çalışacağı ve canlı yayınlarında sınırlı olacağı iddia edilmişti.

Instagram-Canlı-Yayın

Tüm bu iddialara karşı Instagram söz konusu güncelleme için bir açıklama yapmayınca canlı yayın özelliği “Go Insta” hakkında tartışmalarda devam ediyor. Tüm bu iddialar hala gündemdeyken Instagram için yeni bir güncelleme haberi daha geldi. Bu kez Instagram’ın alışveriş sistemi üzerinde çalıştığı belirtildi. Etiketler üzerinden işleyecek olan yeni sistem ile beraber Instagram’ın paylaşımların üzerine eklenen etiketlerle beraber kullanıcıları doğrudan alışveriş sitelerine yönlendireceği de belirtildi. Hem canlı yayın özelliği hem de alışveriş güncellemesinin açıklanması ile beraber Instagram için yeni beklentilerde ortaya çıktı.

İki Güncelleme Birlikte Mi Gelecek?

Bu kez Instagram için düşünülen yeni sistem ise canlı yayın özelliği ile alışveriş sisteminin bağlanacağı belirtiliyor. Ortaya atılan görüşlere göre Instagram canlı yayın sırasında canlı yayın içerisinde de doğrudan bağlantı içeren alışveriş etiketleri kullanılmasına izin verecek. Tabi bu iddialara ne kadar doğru tartışılır. Zira tüm bunlar için Instagram tarafından her iki güncelleme konusunda da yapılacak açıklama beklenmekte.

Daha Fazla Oku  Artık Android Resmi Olarak Instagram’da