Instagram’ın sadece bir fotoğraf görüntüleme uygulaması olmasından farklı olarak Instagram’ın aynı zamanda bir sosyal medya mesajlaşma uygulaması olmasını sağlayan özelliklerden birisi olarak hatta belki de tek özellik olarak karşımıza Instagram Direct mesaj özelliği çıkıyor. Aslında genel olarak Instagram bir mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkan bir seri değil.

Zaten Facebook’un amacı da bu değil. Instagram daha çok internet albümünüz olarak karşımıza gelen bir uygulama. Bunun dışında uygulamanın mesajlaşma ve daha çok alternatif bir uygulama olarak önümüzde çıkmasını sağlayan birçok özelliği olduğundan da söz etmek gerekiyor. Özellikle dediğimiz gibi Instagram Direct mesaj bölümü son güncellemelerden sonra adını sıkça duyurmuş olan ve bu yapıyı bir nevi Instagram’a dahil etmiş olan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Instagram Direct Grup Konuşması İle Grup Adı Belirleme

Bu noktada iki kullanıcı arasındaki mesajlaşmayı sağlamasının dışında Instagram Direct konuşmasının ekstra özellikleri de yok değil. Söz konusu özelliğin öne çıkmasını sağlayan bu diğer özelliklerden birisinin ise Instagram Direct Grup Konuşması özelliği olduğunu da belirtelim. Söz konusu özellik ile beraber Instagram’da sadece iki kişi arasında değil 2’den fazla kullanıcı arasında da mesajlaşma imkanı kullanıcılara sunulmuş oluyor. Instagram Direct Grup Konuşması özelliğinin kullanımına öncelikle kısa bir şekilde değinelim ardından grup konuşmasında ad değiştirmeye geçeceğiz.

Instagram-Direct-Grup-Konuşması

Instagram Direct Grup Konuşması başlatılması;

  • Bu özelliği başlatmak için şunu bilmeniz gerekiyor 2 veya daha fazla kullanıcının olması gerek. Yani şöyle ki standart bir şekilde Instagram Direct mesaj oluşturduğunuzda sadece gönderici seçerken 2 veya daha fazla kullanıcı seçmeniz gerekiyor. Bu seçimde iki veya daha fazla kullanıcıyı işaretlemeniz durumunda otomatik olarak grup konuşmasını başlatmış oluyorsunuz.
  • Instagram Direct Grup Konuşması için standart bir şekilde seçtiğiniz kullanıcılara göndermek istediğiniz mesaj ayarlarının da değişmediğini belirtelim. Yani yine aynı mesaj ayarları kullanılarak sadece daha fazla kullanıcıya mesaj gönderilip aynı anda gönderilen mesajlarla beraber grup konuşması başlatılmış oluyor.
Daha Fazla Oku  Cumhurbaşkanı Fetih Kutlamaları İçin Yaptığı Paylaşımla Beğeni Topladı

Instagram Direct Grup Konuşması için grup adı değiştirme;

  • Instagram Direct Grup Konuşması oluşturduktan sonra ise artık grup konuşması özellikleri karşınıza geliyor. Yani standart ikili mesajlaşma sisteminden farklı olarak bu sistemde artık grup adı oluşturmadan tutunda grup adı değiştirme sistemlerini bile kullanabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken işlemlerde oldukça basit.
  • Instagram Direct Grup Konuşması adını değiştirmek için yapmanız gereken işlem öncelikle adını değiştirmek istediğini grup konuşmasına tıklamak.
  • Adını değiştirmek istediğiniz grup konuşmasına girdikten sonra ise yardım yani “i” simgesine dokunmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra daha önce verdiğiniz grup adının üzerine tıklayıp grup adını buradan değiştirmeniz mümkün. Adınızı değiştirdikten sonra ise bitti sekmesini kullanarak çıkış yapmanız yeterli olacaktır. Ardık grup adı değişmiş olacak.