Her özelliği ilk çıktığı andan bu zaman kadar sürekli olarak değiştirilen Instagram, artık çok daha işlevsel çok daha ilgi çeken bir uygulama haline gelmiş durumda. Son olarak yayınlanan bazı işlevsel güncellemelerle beraber artık en güncel versiyonuna da ulaşan Instagram’ın son dönemde elde ettiği bu başarı ise tartışmasız düzeyde uygulamayı ilk sıralara taşımayı başardı. Yayınlandığı andan itibaren kısa süre içerisinde adını öne çıkaran uygulama tüm bu dönüşümü içerisinde artık sadece fotoğraf paylaşılan bir platform olmaktan da çıktı.

İlk çıkış yaptığı dönemlerde Twitter’ın eleştirilerine bakacak olursak Instagram’ın sadece fotoğraf paylaşılan sessiz bir albüm olduğu değerlendirmesine bakacak olursak şimdilerde bu eleştiriyi yapan Twitter bir hayli gerilemişken Instagram ise artık sadece bir fotoğraf paylaşma uygulaması olarak değil bunun yanında çok daha işlevsel hem chat uygulaması hem albüm uygulaması hem sosyal medya uygulaması hem video uygulaması olarak kullanılıyor. Instagram’ın elde ettiği bu başarı ile beraber son dönemde yakaladığı yükselişin haddi hesabı yok. Tabi bir yandan da uygulama fotoğraf paylaşımı dışında diğer yönlerini de öne çıkarmak için yeni güncellemeler de yapmıyor değil. Bu güncellemelerden birisi de Instagram Direct Grup Konuşması sistemi.

Instagram Direct Grup Konuşması Nasıl Kullanılır?

Instagram’ı tam anlamıyla sosyal medya uygulaması haline getiren Instagram Direct mesaj özelliği Instagram üzerinden kullanıcıların mesajlaşmasını sağlayan bir bölüm olarak dikkat çekmekte. Son dönemde aldığı güncellemeler ile beraber artık çok daha kullanışlı olan ve kaybolan fotoğraf ve paylaşım gönderme gibi özelliklere sahip olan bölüm Instagram tarafından sürekli olarak geliştirilmeye de devam ediyor.

Instagram Direct Grup Konuşması

Son olarak yapılan geliştirmelerle beraber Instagram Direct Grup Konuşması özelliğinin de öne çıktığını görebiliyoruz. Dediğimiz gibi tıpkı diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi grup konuşma özelliklerini öne çıkaran bir özellik olarak dikkat çeken Instagram Direct Grup Konuşması özelliğinin yeni güncellemelerden sonra nasıl kullanıldığına daha detaylı bakalım.

Daha Fazla Oku  Alex Galatasaray Derbisini Unutmadı

Instagram Direct Grup Konuşması kullanımı için yapacaklarınız şöyle;

  • Grup konuşması oluşturmak için öncelikle 2 veya daha fazla kullanıcıya mesaj göndermeniz gerekli. Bu şekilde yeni bir grup konuşması oluşturmak mümkün kılınıyor.
  • Bu işlem için ise öncelikle akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yapıyorsunuz. Ardından akış kısmının sağ üst köşesinde yer alan simgeye dokunmanız gerekecek.
  • Şimdi ekranın altında yer alan “yeni mesaj” oluştur bölümüne tıklıyoruz.
  • Şimdi akışta ya da oluşturduğunuz mesajı göndermek istediğiniz 2 veya daha fazla kişiyi seçmeniz gerekecek. 2 veya daha fazla diyoruz çünkü grup konuşması için mutlaka en az 2 kişi olması gerekliliği var. Ardından seçimi yapıp “ileri” sekmesine basmanız gerekecek.
  • Şimdi bir mesaj yazarak gönderi yapacaksanız gelen ekrana mesajınızı yazmanız gerekecek. Ardından ise mesajınıza fotoğraf eklemek isterseniz bu durumda da fotoğraf simgesine dokunmanız yeterli olacaktır.
  • Bu şekilde galeri kısmından fotoğraf seçimi yapabiliyorsunuz. Ama eğer siz yeni fotoğraf çekmek isterseniz bu durumda da fotoğraf makinesi simgesine basmanız yeterli olacaktır. Karşınıza gelen çekim ekranından yeni fotoğraflarınızı çekip kolaylıkla mesajınıza ekleyebilirsiniz. Yine buradan ekstra olarak filtre ve düzenlemeleri yapmanız galeride yer alsa bile fotoğraflarınıza bunu uygulamanız mümkün.
  • Ardından yapmanız gereken son işlem “gönder” butonunu kullanmak olacaktır.

Not: Grup konuşmasına gönder dediğiniz an grup konuşmasını adlandırmanız mümkün. Bunun içinde konuşmanın yanında yer alan yardım simgesi “i” simgesine tıklamanız gerekecek. Buradan grup adı kısmına gelip istediğiniz adı yazıp bitti demeniz yeterli.