Instagram’ın ilk yayınlandığı günde bu yana sürekli olarak yeni özellikler kazanması Instagram’ı artık çok daha işlevsel bir hale getirdi. Yayınlanan yeni güncelleme ile beraber söz konusu sosyal medya uygulamasının kazandığı özellikler arasında sadece paylaşım özellikleri de yer almıyor. Bunun dışında uygulamaya gerek mesajlaşma bölümlerinde gerek yorum bölümlerinde gerekse de konum bilgisi bölümlerinde birçok yenilik ekleniyor. Instagram’ın bu şekilde yayınladığı güncellemelerle beraber en çok işlevsel hale gelen bölümlerden birisi ise Instagram Direct özelliği oldu. Instgaram’ın doğrudan mesaj gönderme bölümü olarak bilinen ve genelde DM olarak bilinen bölüm Instagram’ın en popüler bölümlerinden de biri.

Instagram Direct gönderi iptal etme
Instagram Direct gönderi iptal etme

İletişim bölümünde öne çıkan özelliklerden biri olan DM özelliğinin son olarak kaybolan fotoğraflar güncellemesi aldığını da söylemek gerekiyor. Kaybolan fotoğraflar özelliği ile beraber artık çok daha kullanışlı bir hale gelen DM özelliğinde kaybolan fotoğrafların yanı sıra artık beğendiğiniz paylaşımları da takipçilerinize yakınlarınıza gönderme gibi ayrıcalıklara ulaşabiliyorsunuz. Instagram’ın sunduğu tüm bu ayrıcalıklar arasında kaybolan fotoğraflardan sonra bildirim özelliği sisteminin devreye girmesi de bazı konuları yeniden gündeme getirdi.

Zira her ne kadar kaybolan fotoğrafların bir süre sonra kaybolduğu bilinse de Instagram Direct mesajlarının gönderilmesinde kaybolma özelliğinin olmaması Instagram Direct mesaj ile gönderilen gönderilerin nasıl iptal edilebileceği de merak konusu oldu. Peki, Instagram Direct mesajın gönderildikten sonra iptal edilmesi nasıl sağlanır? Bunun için hangi ayarları yapmak gerekli daha detaylı olarak bakalım.

Instagram Direct Gönderi İptali

  • Bunun için öncelikle Instagram Direct kısmına girmeniz gerekiyor. Instagram Direct bölümüne girdikten sonra ise konuşmayı silmek istediğiniz mesajlaşma bölümüne gelmeniz gerekiyor. Instagram Direct ile gönderdiğiniz mesajlardan kaldırmak istediğiniz mesajı konuşma içerisinde bulmanız gerekiyor.
  • Ardından silmek istediğiniz mesajın üzerine basılı tutmanız gerekiyor. Mesaja basılı tutmanız durumunda karşınıza seçenekler gelecek. Buradan ise “göndermeyi iptal et” seçeneğine tıklamanız gerekli. Bu işlemden sonra gönderdiğiniz paylaşım silinecektir.
Daha Fazla Oku  O Ses Türkiye’nin Şampiyonu Sosyal Medyayı Salladı

NOT: Her ne kadar bu işlemden sonra yaptığınız gönderi iptal olacak olsa da karşı taraf mesajınızı görmüş olabilir. Yani anlık gönderi iptal etme sistemi değil bu sistem. Sadece daha önce gönderdiğiniz Instagram Direct mesajlarınızı silmenizi sağlayan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Kaybolan fotoğrafların bir süre sonra kaybolması gibi bir durum olduğunu da söyleyebiliriz.