Instagram’ın mesajlaşma bölümü olarak bilinen Instagram Direct bölümü uygulamanın Instagram’ın en çok beğenilen özelliklerinden bir tanesi olarak öne çıkıyor. Facebook tarafından mesajlaşma özellikleri için Instagram’ın DM özelliği de bir hayli geliştirildi. Instagram Direct mesaj özelliğinin bir hayli geliştirilmiş olması artık bu bölümünde mesajlaşma uygulaması olarak kullanılmasını sağlamış oldu. Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri olmasıyla beraber da Instagram Direct mesaj ayarları da yine en çok merak edilen ve en çok araştırılan özellikler arasında gösteriliyor. Son olarak kaybolan fotoğraflar bölümü için kullanıma başlamasıyla beraber bir kez daha Instagram’ın en çok ilgi gören bölümlerinden biri olmayı başaran Instagram Direct bölümünün kaybolan fotoğraflar özelliği ile belli özellikleri de değiştirildi.

 

Instagram Direct ile takip etmeden mesaj gönderme
Instagram Direct ile takip etmeden mesaj gönderme

Bu noktada Instagram Direct uygulamasının en çok merak edilen yönlerinden biri olan “takipçi olmayan kişilere mesaj gönderme” işleminin kaybolan fotoğrafları nasıl değiştiğine bakalım. Aslında genel olarak sistem aynı şekilde işliyor.

  • Öncelikle Instagram Direct mesaj atmak istediğiniz kullanıcının profiline gelmeniz, ardından ise buradan Instagram Direct ile kullanıcıya mesaj göndermeniz gerekiyor.
  • Kullanıcının takipçisi olmasanız bile Instagram Direct mesajınız kullanıcıya gönderiliyor. Fakat bu sistemde gönderilen mesaj için kullanıcı takipçiniz değilse o zaman önce kullanıcının mesaja onay vermesi gerekiyor. Kullanıcı mesaja onay verdiğinde ise Instagram Direct mesajınız doğrudan karşı tarafa iletilmiş oluyor. Üstelik Instagram Direct mesajınızın onay almasıyla beraber bundan sonra takipçisi olmasanız bile o kullanıcıya gönderdiğiniz mesajlar ulaşıyor.

Kaybolan Fotoğraflar Sonrasında Sistem Nasıl Değişti?

Instagram Direct uygulamasıyla beraber kaybolan fotoğrafların gönderilebiliyor olmasıyla Instagram Direct sisteminde de değişmeler yaşanmaya başladı. Bu noktada aslında Instagram Direct mesaj gönderimi konusunda çok fazla bir farklılığın olmadığını belirtelim. Yine aynı şekilde Instagram Direct mesajlarınızı takipçisi olmadığınız hesaplara bile gönderebiliyorsunuz.

Daha Fazla Oku  Angel McCoughtry Arabasını Satmak İçin İlginç Bir Yönteme Başvurdu

Fakat bunun dışında Instagram Direct ile kaybolan fotoğrafları göndermek isterseniz tek fark bu kez mutlaka gönderi yapacağınız kişinin takipçisi olmanız gerekiyor. Aksi halde Instagram Direct mesajlarında olduğu gibi onayla mesaj gönderme sistemi takipçi olmayan hesaplarda kullanılamıyor. Instagram Direct kaybolan fotoğraflarında ana özelliği aslında bu. Bu nedenle özellikle kaybolan fotoğraf göndermek için öncelikle takipçi istediğiniz onaylanması gerekiyor.